ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lodowka microsoft xbox series x

To nie był żart – lodówka Xbox Series X naprawdę powstanie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie, co pomyśleliście, gdy pierwszy raz zobaczyliście wygląd konsoli nowej generacji od Microsoftu? Niewątpliwie Xbox Series X i lodówka mają wiele wspólnego – przede wszystkim proporcje i… w sumie to wystarczyło, żeby gigant z Redmond przyjął z godnością to porównanie. Firma wykorzystuje je do dzisiaj. Niejako ramach prima aprilis Microsoft postanowił zawalczyć o zwycięstwo w #BestOfTweets na Twitterze. Jeśli udałoby się wygrać, to producent faktycznie stworzy lodówkę Xbox Series X. Jak zapewne się domyślacie, Microsoft wygrał.

Lodówka od Microsoftu na wzór Xbox Series X ostatecznie powstanie

Mała lodówka Xbox Series X była początkowo żartem na prima aprilis, ale Aaron Greenberg (szef marketingu Xboxa) uznał, że podbije stawkę. W ramach zawodów #BestOfTweets w finale obok Xboxa pojawiły się Skttles i wspomniany pan uznał, że w ramach zwycięstwa faktycznie firma stworzy sprzęt AGD. Rzutem na taśmę, rozkładem 341731 głosów 50,5% do 49,5% Xbox wygrał. W tym momencie zapewne wiele osób pomyślałaby, że czas wycofać się z primaaprilisowego żartu, ale słowo się rzekło i Greenberg planuje go dotrzymać. Oczywiście na razie ciężko ocenić, kiedy i w jakiej liczbie w ogóle zostaną wyprodukowane lodówki na wzór Xbox Series X. Trzeba pamiętać, że będą to mini lodówki, choć to akurat w przypadku Stanów Zjednoczonych dla nas może oznaczać tradycyjny sprzęt.

Zobacz też: Nikt też nie wierzył, że powstanie KFConsole, a również zaczęło się od żartu.

Należy się spodziewać, że Microsoft nie będzie szykował masowej produkcji. Możliwość kupna lodówki Xbox Series X będzie siłą rzeczy ograniczona i niewątpliwie zostanie powiązana z innymi akcjami. Niemniej sam fakt, jak rozwinęło się proste porównanie (i dowcip), robi duże wrażenie. Jak myślicie, jaka powinna być odpowiedź Sony?

Źródło: Gizmochina, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy