Ekran QHD oraz USB 3.1 Type C w Galaxy Note 5. A to dopiero początek plotek

Newsy

galaxy-note-5-tencent (1)

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pierwsza połowa roku to okres, w którym producenci smartfonów prezentują swoje flagowe urządzenia. Nie oznacza to, że w drugim półroczu nie zobaczymy nic ciekawego. Już we wrześniu mogą pojawić się nowe urządzenia ze stajni Apple oraz Samsung Galaxy Note 5.

 

Seria Galaxy Note od początku cieszy się dużą popularnością, więc nikogo nie powinno dziwić dość szybkie pojawienie się plotek na temat nowego phabletu koreańskiego producenta.

 

usb-type-c-displayport-power-examples

 

Ciekawą informacje podaje chiński portal społecznościowy Weibo, który donosi, ze Samsung w przeciwieństwie do np. Sony rozważa użycie USB w wersji 3.1 ze uniwersalnym złączem typu C! Ma być to pełny interfejs ze wsparciem ładowania urządzeń o podwyższonym poborze mocy, transferem obrazu czy natywną obsługą OTG.

 

Pojawiały się także informacje o jednej z najważniejszych części nowego urządzenia – ekranie. Podobno będzie większy i jego przekątna to 5.89 cala. Zmiana wielkości wyświetlacza podyktowana jest obecnością 5.5 calowego w innym nie zaprezentowanym jeszcze urządzeniu jakim jest Samsung Galaxy S6 Plus. Co ciekawe w parze ze wzrostem wielkości nie idzie wzrost rozdzielczości ekranu i tak jak w Galaxy Note 4 ma ona wynosić 1440 x 2560 pikseli.

 

 

Zwiększenie ekranu będzie niosło za sobą zwiększenie pojemności baterii, jak mówią plotki do 4100 mAh. Grubość phabletu będzie wynosiła 7.9 mm. Nie zabraknie oczywiście rysika S-Pen.

 

Zastanawiający jest także fakt, że w tym roku dostępna ma być tylko jedna wersja phabletu z rodziny Galaxy Note. Czy oznacza to, że nawet w podstawowej wersji sprzętu będą zakrzywione krawędzie?

 

Źródło: AndroidAuthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x