Wygląda na to, że w Polsce pojawi się nowa sieć automatów paczkowych. Pod nazwą Furgonetka BOX wystartował projekt, do którego mogą dołączyć m.in. operatorzy kurierscy, producenci maszyn do odbioru przesyłek oraz inwestorzy.

Furgonetka BOX, czyli kolejne automaty paczkowe

📣 Ruszamy z nowym projektem – otwartą siecią automatów paczkowych pod szyldem Furgonetka BOX do której może dołączyć…

Posted by Furgonetka.pl on Thursday, April 1, 2021

Paczkomaty InPostu to rozwiązanie, które przypadło do gustu bardzo dużej części społeczeństwa. Maszyny rozwiązują problem z czekaniem na kuriera, który ma nam przynieść przesyłkę. Zamiast czekać na kuriera, to paczka czeka na nas w skrytce, a my odbieramy ją wtedy, gdy akurat mamy na to czas.

Pod koniec 2020 roku InPost miał już ponad 10 000 paczkomatów i wciąż rozbudowuje swoją sieć. Nic dziwnego, że widząc popularność tego rozwiązania, inne firmy też chcą mieć swoje automaty paczkowe. Maszyny pozwalające na odbiór przesyłek o dowolnej porze dnia ma już w naszym kraju m.in. Poczta Polska. W marcu w Warszawie pojawił się automat paczkowy AliExpress. Urządzenia tego typu chce mieć również Allegro.

Czytaj także: Nowy dzienny rekord odtworzeń na Spotify w Polsce – ten utwór to hit

Teraz serwis Furgonetka.pl poinformował, że rozpoczyna tworzenie własnej sieci automatów paczkowych – Furgonetka BOX. Sama procedura zamawiania przesyłek i ich odbioru będzie bazowała na tym samym schemacie, który wykorzystują inne firmy kurierskie. Sieć serwisu Furgonetka.pl ma być jednak multibrandowa. Dzięki naszej marce i technologii wszystkie lokalizacje stworzą jedną spójną sieć. Skorzysta na tym każdy – zarówno odbiorcy paczek, przewoźnicy, jak i właściciele lokalizacji – twierdzi firma.

źródło: facebook.com/FurgonetkaPL

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.