Sony oficjalnie ogłosiło, że 14 kwietnia odbędzie się wydarzenie, w którym producent zaprezentuje nowe urządzenia. Spekuluje się, że firma ogłosi wtedy swojego nadchodzącego flagowca, czyli Sony Xperia 1 III. Tego dnia ma zadebiutować także kilka innych urządzeń, jednak skupmy się na tym z najwyższej półki, ponieważ to właśnie jego specyfikacja trafiła do sieci. I trzeba to przyznać otwarcie: Xperia 1 III może być jednym z najciekawszych smartfonów pierwszej połowy roku.

Xperia 1 III specyfikacja 

Xperia 1 III specyfikacja
Xperia 10 III

Przeciek ujawnił, że na froncie urządzenia znajdzie się 6,5-calowy ekran 4K HDR OLED, który będzie oferował 10-bitową głębię kolorów, szczytową jasność 1300 nitów i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Mowa więc tu o panelu, który można uznać za reprezentanta istnej czołówki. O to, aby nie zabrakło mocy do przetwarzania tak dużej rozdzielczości ma natomiast zadbać zastosowany układ. Będzie to Snapdragon 888, który jest najwydajniejszym flagowcem Qualcomma na ten rok. Najwydajniejszym, chociaż nie jednym. Sony jednak nie zdecydowało się na zauważalnie słabsze S860, ani S870.

Zobacz też: ARMv9 to wielka szansa dla Huaweia – technologia jest wolna od USA

Sam procesor to jedna nie wszystko. Wspierać go ma 12 GB RAM LPDDR5, chociaż inne źródła mówią o 16 GB. Wszystkie są jednak zgodne co do rozmiaru pamięci na pliki użytkownika. W smartfonie znajdzie się aż 512 GB przestrzeni dyskowej. Potrójny system aparatów ma zawierać 64-megapikselowy główny obiektyw, 12-megapikselowy czujnik szerokokątny i 12-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy z 60-krotnym bezstratnym zoomem. Za zasilanie tego monstrum ma odpowiadać bateria o pojemności 5000 mAh, której soki ma uzupełniać ładowarka o mocy do 65 W. Jeśli zaś chodzi o cenę, to ta ma wynosić 8999 juanów, czyli około 5350 PLN. Pamiętajmy jednak, że to tylko przeciek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.