Allegro zapowiedziało zmiany, które sprawią, że karty podarunkowe do wykorzystania na platformie staną się znacznie bardziej atrakcyjną propozycją. Już za kilka dni zniknie kilka bolączek, którymi charakteryzowały się bony.

Karty podarunkowe na Allegro – jakie zmiany wkrótce wejdą w życie?

karty podarunkowe Allegro zmiany

Otrzymujemy kartę podarunkową na Allegro i chcemy ją wykorzystać. Niestety przedmiot, którym jesteśmy zainteresowani, kosztuje znacznie mniejszą kwotę, niż ta przypisana karcie. Teoretycznie nie powinno być to problemem. Zaoszczędzone środki moglibyśmy wydać, kupując kolejne produkty w przyszłości. Tyle że obecnie kartę podarunkową Allegro można wykorzystać tylko podczas jednych zakupów. Na szczęście wkrótce to się zmieni.

Jeśli podczas płatności wykorzystasz tylko część środków, do Twojego konta Allegro przypiszemy nową kartę podarunkową z pozostałą kwotą – wyjaśnia administracja platformy. Z karty będziemy mogli korzystać, dopóki nie upłynie jej termin ważności lub nie wykorzystamy wszystkich środków.

Kolejna zmiana dotyczy zwrotu towaru, który opłaciliśmy kartą podarunkową. W takim przypadku zwrot środków nastąpi na nową kartę, którą Allegro przypisze do naszego konta. Nie trzeba będzie kontaktować się w tej sprawie z administracją platformy.

Czytaj także: Xiaomi stało się właśnie synonimem chińskiego smartfona – nowy lider rynku

Powyższe zmiany obowiązują od 8 kwietnia. Oprócz tego od 19 kwietnia z karty podarunkowej skorzystamy tylko pod warunkiem, że mamy konto na Allegro. Ma to związek z tym, że właśnie 19 kwietnia nastąpi koniec zakupów na Allegro bez rejestracji. Każdy kupujący będzie musiał założyć konto.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.