Super Mario Bros to jedna z najważniejszych gier na świecie. To dzięki niej konsole firmy stały się tak popularne na całym świecie, a Nintendo stało się swego czasu hegemonem na rynku gier. Sam tytuł do dziś ma wierne grono fanów i wciąż można kupić jego wirtualne kopie w Nintendowym eShopie. Jednak tym, co jest naprawdę cenne są oryginalne nośniki na NES-a lub Famicoma. Najwyższe ceny osiągają zaś te nigdy nieotworzone. I właśnie taki egzemplarz trafił na aukcję, bijąc wszelkie rekordy.

Super Mario Bros za 660 tysięcy USD

Super Mario Bros za 660 tysięcy USD

W lipcu zeszłego roku inny egzemplarz tej gry sprzedał się za astronomiczną kwotę 114 tysięcy USD. W listopadzie jednak tytuł ten został pobity przez… Super Mario Bros 3, czyli bezpośredniego następcę gry na rynkach zachodnich. Warto podkreślić, że Super Mario Bros 2 początkowo nie wyszło na NES-a jako gra uznana przez Nintendo za zbyt trudną. Wróćmy jednak do SMB 3 — w przypadku tej gry cena była ustalona na zawrotne 156 tysięcy USD. I już wtedy nazywałem ją astronomiczną. Okazuje się jednak, że za pierwszą część kolekcjonerzy są w stanie zapłacić o wiele więcej. Mowa tu o 660 tysiącach dolarów. Według dzisiejszego kursu to 2 578 851 PLN.

Zobacz też: Lenovo YOGA Tab 13 zbiera certyfikaty – to będzie naprawdę udany tablet

Co sprawia, że ta konkretna kopia Super Mario Bros jest tak wyjątkowa, że ktoś chciał wydać na nią taki majątek? Na początek, gra posiada ocenę Wata 9.6 A+, co jest niezwykle rzadkie dla tak starej gry. Na swojej stronie internetowej Heritage wyjaśnia również, że jest to najstarsza kopia Super Mario Bros., jaka kiedykolwiek przeszła przez jego drzwi. Egzemplarz ma nawet nienaruszoną kartonową tabliczkę, a Heritage zauważa, że brakuje mu ikony znaku towarowego z napisem Nintendo Entertainment System na pudełku. To oznacza, że pochodzi z wczesnej serii produkcyjnej gry. 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.