Odkąd Huawei został zablokowany przez USA, inni chińscy producenci smartfonów starają się, jak mogą, aby wypełnić lukę po tym gigancie. W rezultacie OPPO stało się największą marką smartfonów w Chinach w styczniu 2021 roku. Okazuje się, że kolejnym wygranym w tej sytuacji jest Xiaomi. Producent ten może i nie podbił Chin. Stał się jednak ich największym reprezentantem w całej reszcie świata.

Xiaomi najpopularniejszym chińskim producentem na świecie

https://android.com.pl/news/396340-awaria-paczkomatow/

 Według Counterpoint Research udział Xiaomi w światowym rynku w lutym wyniósł 13 procent. To osiągnięcie sprawiło, że firma stała się największą chińską marką smartfonów na świecie. Dodatkowo producent ten okupuje podium tuż za Samsungiem i Apple jeśli chodzi o udziały w światowym rynku. Te mogą się pochwalić udziałami na poziomie odpowiednio 20 i 17 procent. Jeśli chodzi o Huaweia, to w jego przypadku udziały spadły do 4 procent. Niestety, Counterpoint Research, zajmuje się jedynie największymi markami na świecie. Dlatego też nie znamy danych dotyczących pozostałych producentów.

Zobacz też: Masz problem z Paczkomatem? Nie tylko Ty – InPost ma poważną awarię

 Tak czy inaczej, o tym osiągnięciu Xiaomi informowała już jakiś czas temu Strategy Analytics. Firma badawcza przewidziała nawet, że Xiaomi pojawi się jako trzecia co do wielkości marka smartfonów na świecie w 2021 roku. Xiaomi zawsze było znane ze świetnego stosunku ceny do możliwości. Jak widać, strategia ta się opłaciła. Nie można tu jednak pominąć głównego czynnika, jakim jest trudna sytuacja Huaweia. Jak widać, fani chińskiego giganta zdecydowali się w dużej mierze na produkty kolejnego producenta z Państwa Środka.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.