Oto dlaczego należy pilnować tego, co instalujemy i nie powierzać całego naszego życia smartfonowi. Phillipe Christodoulou zainstalował aplikację Trezor portfel na swoim iPhonie i zdeponował swoje oszczędności życia, czyli równowartość około 600 tysięcy USD w Bitcoinach. Kiedy jednak cena kryptowaluty poszła w górę, tak że wartość jego środków przekroczyła milion dolarów, postanowił wymienić ją na bardziej realne pieniądze. I właśnie wtedy odkrył, że jego portfel został spieniężony.

Właściciel iPhone stracił oszczędności życia

Właściciel iPhone stracił oszczędności życia

 Jakiś cudem przestępcom udało się umieścić aplikacje w oficjalnym sklepie Apple. Producent iPhone nie zauważył nawet, że firma Trezor, która jest producentem sprzętowych portfeli do kryptowalut, nie ma z programem umieszczonym w sklepie nic wspólnego. Warto dodać, że sam Trezor konsekwentnie twierdził, że nie posiada aplikacji na Androida ani iOS zgłaszał fałszywe aplikacje w sklepach Apple i Google. Warto także dodać, że jeszcze w grudniu 2020 roku firma ostrzegła użytkowników Androida, którzy posiadali fizyczny portfel Trezor, że te aplikacje są fałszywe i nie powinny być instalowane na ich urządzeniach z Androidem. Google niezwłocznie usunęło wersję na Androida portfela Trezor w grudniu 2020 roku. Jak widać, tylko Google podjęło stosowne kroki.

Zobacz też: Kompas wraca do Map Google – wielu tęskniło za tą funkcją

Tym samym mamy człowieka, który zawierzył rzetelności systemów Apple i zaufał oszustom, którzy podawali się za znaną i powszechnie szanowaną firmę. Trudno więc powiedzieć, żeby taka osoba ponosiła odpowiedzialność za sytuację, w której się znalazła. Fakty są jednak takie, że nie ma już swoich pieniędzy, a szanse na to, że je odzyska, są bliskie zeru.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.