ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ARMv9 szansą dla Huaweia

ARMv9 to wielka szansa dla Huaweia – technologia jest wolna od USA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Arm ogłosiła właśnie, że jej najnowsza architektura, ARMv9 może być potencjalnie licencjonowana przez Huawei Technologies. Mogłoby to złagodzić problemy tego ostatniego z łańcuchem dostaw i produkcją układów. Warto tu podkreślić, że nowa technologia chipów ma nie wykorzystywać amerykańskich technologii. Tym samym nie jest możliwe, aby została ona objęta sankcjami przez USA. 

ARMv9 szansą dla Huaweia

ARMv9 szansą dla Huaweia

Potwierdza to raport SCMP, według którego dość wyraźnie wynika, że ARMv9 nie podlega amerykańskim regulacjom handlowym. Byłaby to niewątpliwie świetna wiadomość dla Huaweia, ponieważ jego jednostka HiSilicon, zajmująca się projektowaniem zaawansowanych chipów, straciła dostęp do zaawansowanej technologii chipowej pochodzącej z Ameryki z powodu tamtejszych sankcji. Ian Smythe, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań w Arm stwierdził podczas wydarzenia medialnego w Pekinie:

Po kompleksowym przeglądzie dokumentacji ARM ustaliło, że architektura Arm v9 nie podlega amerykańskim przepisom eksportowym.

Zobacz też: Bezpłatne 100 GB dla studentów w Orange Flex – jak aktywować?

Warto również dodać, że ARM sprzedaje projekty procesorów i licencjonuje swój zestaw instrukcji do różnych firm, w tym, Apple, Samsung Electronics, a nawet Qualcomm. Innymi słowy, technologia firmy ma duży wpływ na branżę smartfonów, która obecnie zdobywa również inne rynki, takie jak komputery osobiste i serwery. Na całości zyska nie tylko Huawei, ale całe Chiny, które chcą się uniezależnić od technologii ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki ARMv9 będą mogły to zrobić i to w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy