Już od kilku tygodni wiadomo, że Lenovo pracuje nad nowym tabletem z serii YOGA Tab. Produkt ten będzie mocno spóźniony i to nie tylko ze względu na to, że od lat nie mieliśmy przedstawiciela tej serii. Chodzi tu również o zastosowanie układu, który już nie jest pierwszej świeżości. Nie jest to jednak powód do narzekania a wręcz przeciwnie. To właśnie zastosowany procesor będzie największą zaletą nowego tabletu. Mowa tu bowiem o Snapdragonie 855. Co więcej, wiele wskazuje na to, że tablet ten trafi także do zachodniego odbiorcy.

Lenovo YOGA Tab 13 zbiera certyfikaty

Lenovo YOGA Tab 13 zbiera certyfikaty

 Urządzenie Lenovo zostało skategoryzowane przez FCC jako Portable Tablet Computer i doczekało się numeru modelu YT-K606F. Ten numer modelu pojawił się już na liście Google Play Console, gdzie widnieje także pod nazwą YOGA Tab 13. Tym samym potwierdzone zostały poprzednie przecieki co do parametrów urządzenia,a także pojawiła się także garść nowości. Na przykład to, że urządzenie będzie oferowało wsparcie dla łączności Wi-Fi 6 5 GHz i Bluetooth LE.

Zobacz też: Pracownicy japońskiej firmy dostali wolne, żeby zagrać w Monster Hunter: Rise

Etykieta wewnątrz raportu FCC pokazuje, że urządzenie jest produkowane dla Lenovo w Chinach, co raczej nie jest żadnym zaskoczeniem. Dlaczego jednak Snapdragon 855 jest tak dobrą wiadomością? Otóż poprzednik tego tabletu oferował układ Snapdragon 439, czyli coś, co można znaleźć w telefonach z niskiej półki. Flagowiec z 2019 roku jest więc niesamowitym skokiem jakościowym. Duży krok naprzód to także wykorzystany ekran. Poprzednik oferował rozdzielczość Full HD. Tutaj natomiast mowa jest o panelu 2K. Niestety, wciąż nie wiadomo, na jaką kwotę sprzęt ten zostanie wyceniony. Można mieć jednak nadzieję, że będzie tańszy od flagowych tabletów dostępnych na rynku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.