Kompas w Mapach Google był jedną z tych funkcji, na które wielu nie zwracało uwagi, dopóki go nie zabrakło. Nie do końca wiadomo, co konkretnie kierowało gigantem, gdy postanowił go wyciąć. Oficjalnie chodziło mu o uczynienie map czytelniejszymi poprzez pozbycie się nadmiaru elementów. Sęk w tym, że w przypadku kompasu nie był to element, który można by nazwać zbędnym. Przynajmniej z punktu widzenia szerokiego grona użytkowników programu.

Kompas wraca do Map Google

Kompas wraca do Map Google

Po pobraniu najnowszej wersji Map Google, czyli tej oznaczonej numerem 10.62 znów zobaczymy kompas podczas nawigowania i wyznaczania trasy. Dzięki niemu znacznie łatwiej będzie się orientować w przestrzeni bez korzystania z map, a przynajmniej jeśli jesteśmy zaznajomieni z mniej dokładnymi mapami danego obszaru. Pozwoli to także na lepsze rozeznanie, czy przemieszczamy się odpowiednią drogą, lub czy nie robimy niepotrzebnego łuku. Oczywiście to wymaga znajomości kierunku, w jakim jest punkt docelowy względem początku drogi.

Zobacz też: Netflix i Hulu walczą o możliwość transmitowania meczów NBA?

Samo zniknięcie map z Androida, które miało miejsce na początku 2019 roku, było dziwne z jednego powodu. Jak już wspomniałem, Google twierdzi, że miało to na celu poprawę czytelności. Sęk w tym, że kompas nie zniknął z Map Google na iOS. A to przecież smartfony z Androidem mają zwykle większe wyświetlacze, na których kompas nie powinien być aż tak wielką przeszkodą. Warto tu dodać, że funkcja ta miała wrócić na Androida pod wpływem licznych komentarzy negatywnie komentujących jej wycofanie. Pocieszające jest to, że Google słucha czasami swoich użytkowników.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.