ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

To jeszcze phablet czy już tablet? 6,8 calowe urządzenie Lenovo w TENAA

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
lenovologo

Urządzenia z dużymi wyświetlaczami zaczęto nazywać phabletami, jako swoiste połączenie smartfonu z tabletem. Nic dziwnego, że coraz więcej pojawią się ich na rynku. Użytkownicy lubią takie ekrany, gdyż sprzęt wtedy staje się mini-laptopem mieszczącym się w kieszeni. Co jednak w sytuacji, kiedy będziemy musieli do niej wsadzić 6,8 calowe urządzenie zwane dalej phabletem? O to będziemy musieli zapytać Lenovo.

Na chińskiej stronie TENAA pojawiło się urządzenie ze stajni Lenovo oznaczone symbolem PB1-770N. Pod tą tajemniczą i nieoficjalną nazwą kryję się phablet z przekątną ekranu równą 6,8 cala. Mimo tak sporej wielkość wyświetlacza, Lenovo postanowiło zastosować rozdzielczość Full HD. Ponadto PB1-770N działać będzie na ośmiordzeniowym procesorze taktowanym zegarem 1,5GHz, nie wiadomo jeszcze której dokładnie jednostki.

lenovo tenaa 1

Wiemy jednak, że w phablecie znajdziemy 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci dostępnej dla użytkownika z możliwością rozbudowy o kolejne 64 GB za pomocą karty microSD. Ponadto w urządzeniu została umieszczona 13 megapikselowa kamera pozwalająca nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p. Na froncie zaś będziemy mogli korzystać z 5 megapikselowego aparatu.

lenovo tenaa 2

Przy takich wielkościach ekranu warto podać wymiary urządzenia. Lenovo PB1-770N cechuje się ponad 18,5 cm wysokością i 9,6 cm szerokością. Na szczęście jego grubość to zaledwie 7,7 mm. Waga zaś wynosi całe 230g. Za zasilanie tego monstrum odpowiedzialna będzie bateria o pojemności 3500mAh.

lenovo tenaa 3

Oczywiście nie jest to pierwszy phablet o takich wymiarach. Pozostaje jednak pytanie, jak wielu kupujących on znajdzie. Już urządzenia z 6 calowymi ekranami są mało wygodne w użytkowaniu. Warto jeszcze zastanowić się nad kwestią rozdzielczości Full HD, która przy ekranie 6,8 cala przełoży się na wartość 324 PPI oraz pojemności zastosowanej baterii. Od smartfona wymagamy jednak niezawodności i możliwości wykorzystania jego potencjału, a nie każdy jest zwolennikiem noszenia przy sobie powerbanka.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy