ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix chce być zeroemisyjny

Netflix chce być zeroemisyjny – serwis zaprezentował swój plan

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Moda na ekologię i dbanie o środowisko dociera do kolejnych firm. Netflix ogłosił, że chce być zeroemisyjny – serwis planuje do końca 2022 roku zredukować do zera emisję gazów cieplarnianych netto. Zaprezentowano plan składający się z trzech kroków.

Netflix chce być zeroemisyjny – jak planuje to osiągnąć?

Netflix opracował plan Zerowa emisja netto + przyroda, który zawiera trzy założenia:

  • Redukcja emisji. Netflix chce ograniczyć emisję gazów cieplarnianych zgodnie z wytycznymi porozumienia paryskiego, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia klimatu do 1,5°C. Do 2030 roku zmniejszymy też emisje z zakresów 1 i 2 do 45%kierując się wytycznymi inicjatywy Science-Based Targets – dodaje serwis.
  • Utrzymanie istniejących pochłaniaczy dwutlenku węgla. Nie każdej emisji da się uniknąć. Netflix planuje jednak do końca 2021 roku zneutralizować jej skutki, inwestując w projekty, które zapobiegają przedostawaniu się CO2 do atmosfery. Na początek serwis wesprze ochronę zagrożonych obszarów, takich jak lasy tropikalne.
  • Eliminacja dwutlenku węgla z atmosfery. Do końca 2022 roku Netflix chce regenerować naturalne ekosystemy o znaczeniu krytycznym, by osiągnąć zerową emisję netto. Chodzi o przywracanie łąk, zdrowych gleb itp.

W 2020 roku ślad węglowy Netflixa wynosił 1 100 000 ton. Mniej więcej połowa pochodziła z fizycznej produkcji seriali i filmów tworzonych przez Netflix lub na licencji tego serwisu. 45% ma natomiast swoje źródło w działalności korporacyjnej, a 5% – w usługach związanych z chmurą i strumieniowym przesyłaniem treści.

Czytaj także: Fałszywe SMS-y o zaległych mandatach – nadawcą nie jest policja, tylko oszuści

Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu stworzyli kalkulator, który posłużył Netflixowi do weryfikacji własnych szacunków. Udało się ustalić, że godzina przesyłania strumieniowego na Netflixie w 2020 roku emitowała mniej niż 100 g dwutlenku węgla. Taką ilość można porównać do przejechania samochodem benzynowym 400 metrów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy