superuser

 

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że najnowsza aktualizacja dla pierwszej generacji Transformera do Androida 4.0 została już udostępniona w formie OTA, czyli bezprzewodowo. Większość użytkowników tabletu cieszy się już Androidem Ice Cream Sandwich, część na dniach prawdopodobnie ujrzy info o aktualizacji.

Niestety, grupa użytkowników korzystająca z nieoficjalnych ROMów i modyfikacji do niedawna musiała wybierać pomiędzy lodową kanapką a dostępem do konta administratora na swoich tabletach.

Okazuje się jednak, że nie będzie to już dłużej konieczne, ponieważ pewien użytkownik z forum XDA-Developers znalazł metodę na zrootowanie najnowszego ROMu od ASUSa.

Proces uzyskiwania uprawnień superużytkownika na Transformerze jest jednym z łatwiejszych, jakie są dostępne do osiągnięcia tego celu. W skrócie polega on na skorzystaniu z błędu usługi ASUS Backup Utility.

Metoda ta dostępna jest dla użytkowników MS Windows, Linux oraz OSX.

Więcej szczegółów można znaleźć w wątku autora tutaj.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.