My-Xperia-Theft-Protection-MXTP_1-640x360

 

Sony wprowadza nową metodę zabezpieczeń do części ze swoich smartfonów. My Xperia Theft Protection (w skrócie MXTP) jest nowym programem, który pozwoli na skuteczniejszą ochronę danych w przypadku kradzieży urządzenia. Jest to dobra informacja, szczególnie w okresie wakacyjnym, w którym okazji do stracenia urządzenia nie brakuje.

 

Rozwiązania zastosowane w Menedżerze urządzeń tworzonym przez Google lub my Xperia pozwalają na wyczyszczenia urządzenia i/lub zdalną lokalizacje. Dla złodziei nie jest to jednak żadna przeszkoda, gdyż zwykłe wyczyszczenie partycji /data w recoverty usuwa blokadę. My Xperia Theft Protection jest bardziej kompleksowym rozwiązaniem. Zabezpieczenia zaczynają się już na poziomie bootloadera, Urządzenie uruchamia tryb blokady w następujących przypadkach:

 

  • Próba wyczyszczenia danych urządzenia z poziomu systemu Android.
  • Próba wgrania oprogramowania przez PC Companion lub Flashtool.
  • Próba usunięcia konta Google powiązanego z MXTP.
  • Próba wyłączenia MXTP w opcjach systemu i pięciokrotne podanie niepoprawnych danych logowania.
  • Próba usunięcia MXTP lub odebranie praw administratora urządzenia.

 

My-Xperia-Theft-Protection-MXTP_2-e1433867769857-315x420

 

Blokadę można aktywować z poziomu przeglądarki internetowej. Gdy urządzenie wejdzie w tryb MXTP niemożliwe jest korzystanie z aplikacji, połączeń telefonicznych lub pamięci USB. Jedyną opcją na wyłączenie trybu zabezpieczenia jest podanie poprawnych danych do logowania Google.

 

Obecnie tylko część urządzeń korzysta z MXTP. Wśród nich odnajdziemy Xperię M4 Aqua, Xperię C4 oraz Xperię Z4 Tablet. Czy myślicie, że tryb blokady zmniejszy choć trochę odsetek kradzieży urządzeń Xperia, a może będzie to tylko pozorna przeszkoda, na którą szybko znajdzie się sposób?

 

Źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.