facebook messenger miliard google play

 

Ilość pobrań danej aplikacji z pewnością świadczy o jej popularności, niekoniecznie dobrym wykonaniu i działaniu. Niemniej jednak jeżeli coś nie działa dobrze to nie może być sławne, prawda? Na to pytanie musicie sami sobie odpowiedzieć, a tymczasem jedna z pozycji w Google Play właśnie przekroczyła miliard pobrań.

 

Oczywiście tym programem jest Messenger Facebooka, który siłą rzeczy, a raczej wymuszeniem przez portal stworzony przez Marka Zuckerberga, musi zostać pobrany jeśli chcemy pozostać w kontakcie z naszymi znajomymi właśnie przez tę witrynę społecznościową. Sama liczba być może nie jest tak obrazowa pod warunkiem, że weźmiemy pod uwagę ile takich pozycji znajdziemy w sklepie Play. Odpowiedź brzmi: trzy. Oczywiście nie warto wliczać w nie programy od Google toteż jakie pozostałe dwie aplikacje mogą poszczycić się miliardem pobrań? Okazuje się, że wszystkie pochodzą od jednego właściciela i jest nim…. Facebook. Jak najbardziej, jedną z nich jest sam program służący do przeglądania tego najpopularniejszego portalu społecznościowego, a drugim? Stosunkowo niedawno kupiony przez Marka Zuckerberga WhatsApp. Tym samym widać dominację, ale wróćmy jeszcze na chwilę do samego Facebooka. Ilość użytkowników tego portalu to około 1,5 miliarda osób toteż sam wskaźnik ilości pobrań aplikacji nie jest do końca miarodajny.

 

Niemniej jednak każdego dotyczą te same zasady i oczywiście możemy w sklepie Play sami oceniać w 5-stopniowej skali jak nam się podoba dana pozycja. Messenger od Facebooka uzyskał 3,9 gwiazdek i według Was jest to zasłużony wynik?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.