30vdgev

 

Zaprezentowany nieco ponad rok temu OnePlus One jest urządzeniem, które przebojem wdarło się na rynek smartfonów. Po wielkim zamieszaniu między producentem firmami OnePlus, Cyanogen i Micromax, drogi pierwszych dwóch się rozeszły. No może nie do końca, gdyż Cyanogen wciąż wspiera telefon tworząc nowe wersje oprogramowania.

 

Na oficjalnym forum OnePlusa pojawiła się informacja na temat stanu aktualizacji do Cyanogen OS 12.1 oraz Oxygen OS. System deweloperów CyanogenModa znajduje się w fazie ostatecznych testów oraz certyfikacji Google. Oznacza to, że już wkrótce powinien zawitać na urządzeniach w postaci paczek OTA. Drugi z systemów – Oxygen OS – tworzony przez deweloperów odpowiedzialnych za Paranoid Android, jest również rozwijany. Duża aktualizacja tego systemu przewidywana jest dopiero po premierze smartfona OnePlus 2. W międzyczasie powinna pojawić się mała łatka, która naprawi problem z ekranem dotykowym. Użytkownicy smartfona skarżyli się na dość małą czułość na dotyk, która występowała zarówno w oprogramowaniu Cyanogen OS, jak i Oxygen OS.

 

Wspomniany One Plus 2 zostanie wydany bez systemu Cyanogen OS. Data premiery urządzenia nie jest znana, jednak przewiduje się, że smartfon może trafić na rynek późnym latem lub wczesną jesienią.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.