Samsung dokłada kolejną literkę do swojej kolekcji i prezentuje Galaxy Tab E

Kamil Lewicki Newsy 2015-06-09

samsung-logo

Samsung znany jest z oznaczania swoich produktów literkami. Mamy więc linię S, A, ostatnio pojawiły się również informacje o J. Nikogo więc nie powinno zaskoczyć, że koreański producent dołożył kolejną literkę do swoich urządzeń oferując nam tym razem tablet. Przed Wami Samsung Galaxy Tab E.

 

Czego możemy się po nim spodziewać? Galaxy Tab E to 9,6 calowy tablet o rozdzielczości 1280×800, co przekłada się na proporcje 16:10. Pracować będzie na procesorze taktowanym zegarem 1,3GHz (prawdopodobnie użyto jakąś czterordzeniową jednostkę, być może Snapdragona 410). Możemy również mówić o 5 megapikselowej kamerce umieszczonej z tyłu urządzenia. Wyjmując tablet z pudełka powinniśmy go odpalić już z Androidem Lollipop w wersji 5.0.

 

samsung galaxy tab e

 

Oznaczenie modelu wersją Wi-Fi pozwala domniemywać istnienie również drugiej wersji pozwalającej obsłużyć sieć 3G, a być może i LTE.

 

Nie możemy powiedzieć nic na temat ceny urządzenia, sądząc jednak po przedstawionej specyfikacji technicznej będzie to raczej budżetowy tablet, więc nie powinniśmy oczekiwać astronomicznych kwot. Co więcej, Samsung Galaxy Tab E może się pojawić w sprzedaży już w tym miesiącu. Nie jest jednak wiadome czy opuści granice Azji.

 

Co sądzicie o nowej propozycji tabletu od Samsunga? Przyjąłby się w Polsce?

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x