Konkurs na nowe logo serii CyanogenMod

2 minuty czytania
Komentarze
CyanogenMod

W dobie zamieszania związanego z aktualizacjami (bądź ich brakiem) przeróżnych smartfonów do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, wiele osób doznaje zawodu dowiadując się, że ich sprzęt kupiony za niemałe pieniądze nie zostanie wyposażony w najnowsze dziecko Google. W takim wypadku, część użytkowników godzi się na pozostanie na starej wersji OS’u, zaś Ci, którzy lubią stawiać na swoim – decydują się na wgranie do telefonu Custom ROMu, opartego na najnowszym systemie.

 

Od pewnego czasu maniacy Zielonego Robota oczekują na najnowsze wydanie ROMu od grupy CyanogenMod Team, który nosić ma nazwę kodową CM9 i przynieść smak lodowej kanapki w najczystszej jej postaci do wielu urządzeń.

 

Twórcy najbardziej znanej nieoficjalnej dystrybucji Androida postanowili razem z wejściem najnowszej odsłony projektu zmienić nieco jego oblicze. Odtąd – podobnie jak sam ICS – CM ma być bardziej przyjazny użytkownikowi i dawać mu jak najwięcej z hasła „pure Android experience”.

icecreamsandwich

Idąc tym tropem, członkowie Teamu ogłosili konkurs na nowe logo swojego systemu, które ma przypominać o nowej, lepszej części historii Android OS.

 

Ideą konkursu ma być stworzenie nowej, graficznej ikony symbolizującej serię CyanogenMod, która miałaby zastąpić wysłużonego robota na deskorolce znanego jako Andy.

 

Organizatorzy pragną, by nowy znak był raczej formą maskotki niż tylko szyldu/baneru z nazwą CyanogenMod. Nowe logo może być zainspirowane Andym, lecz nie może być jego podobizną. Jako że ma to być oznaka nowej twarzy ROMu, wersja kolorystyczna nie musi nawiązywać do starego logo – lecz z uwagi na powiązanie wcześniejszych wersji systemu z tymi barwami byłoby to mile widziane. Przesyłane obrazki powinny zostać załączane jako pliki JPG bądź PNG.

 

Autor wybranego dzieła zostanie wynagrodzony, jednakże wszelkie prawa do jego pracy zostaną przekazane grupie CyanogenMod Team.

cyanogen

Zgłoszenia na adres e-mail – [email protected] – można przesyłać do dnia 9 marca, zaś konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 1 kwietnia.

 

Wygląda zatem na to, że oficjalne buildy CM9 nie zostaną wydane dla żadnego urządzenia przed nadejściem kwietnia, trudno bowiem spodziewać się, że ten słynny ROM w pierwszych wersjach będzie pozbawiony swojego oryginalnego logo.

 

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na profilu Google+ grupy, pod tym adresem.

 

A zatem: społeczności, do dzieła!

źródło: Google+

Motyw