zakupy na wielkanoc w sieci

Większość badanych Europejczyków chce zrobić zakupy na Wielkanoc w sieci

1 minuta czytania
Komentarze

Zakupy na Wielkanoc można zrobić stacjonarnie lub w sieci. Większość badanych Europejczyków zadeklarowała, że skorzysta z drugiej z wymienionych opcji. Respondenci odpowiedzieli także na pytanie o to, z jakiego urządzenia najczęściej korzystają, robiąc zakupy online. Tablety i komputery zostały w tyle – zdecydowana większość do kupowania w sieci upodobała sobie smartfony.

Zakupy na Wielkanoc w sieci

źródło: 2021 Easter Holiday Survey, AdColony, oprac. Mobiem

Bezpieczeństwo, ceny i wygoda – to właśnie te czynniki decydują o tym, że wiele osób planuje zrobić zakupy na zbliżające się święta w sieci. Przy czym na aspekt bezpieczeństwa zwraca uwagę najwięcej osób. 61% badanych respondentów z Europy przyznaje, że produkty na Wielkanoc kupi przez internet.

Konsumenci stają się bardziej świadomi swoich wyborów i wygody związanej z procesem zakupowym online i chętniej korzystają z aplikacji mobilnych na telefon. Cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko u młodego pokolenia, ale także stale rosnącej grupy wiekowej 45+ – komentuje Michał Giera, Prezes Zarządu, Mobiem Polska. Wciąż jednak to reprezentanci młodego pokolenia najchętniej robią zakupy w internecie.

Czytaj także: YouTube będzie starało się przed niektórymi ukryć liczbę łapek w dół pod filmami

Przy zakupach online najczęściej korzystamy ze smartfona. Taką odpowiedź wskazało 81% respondentów. 13% wybiera tablet, natomiast 6% komputer. Wiele zależy jednak od grupy wiekowej. Osoby mające ponad 55 lat, jeśli kupują przez internet, to najczęściej za pośrednictwem komputera.

źródło: informacja prasowa

Motyw