ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zawieranie umów na biometrycznych tabletach

Zawieranie umów na biometrycznych tabletach – nowość w banku Santander

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Santander Bank Polska ogłosił nowy sposób zakładania konta. Zawieranie umów jest możliwe na biometrycznych tabletach. Co więcej, nie trzeba wychodzić z domu, by skorzystać z takiej opcji.

Zawieranie umów na biometrycznych tabletach – jak to działa?

Zawieranie umów na biometrycznych tabletach

Gdy chcemy założyć konto w banku, możemy iść do stacjonarnego oddziału danej instytucji finansowej, lub wybrać jedną z form bez wychodzenia z domu. W tym drugim przypadku musimy jednak potwierdzić jakoś swoją tożsamość, np. podczas wideo rozmowy z doradcą. Możemy wybrać też wariant z kurierem, który dostarczy nam umowę i sprawdzi nasze dane.

Dotychczas kurier przyjeżdżał z papierową umową do podpisania, ale teraz pojawi się u niektórych osób z biometrycznym tabletem. Santander Bank Polska oraz InPost wdrażają usługę e-SmartCourier. Na czym to polega? Kurier przyjeżdża nie z papierowymi dokumentami, tylko z tabletem. Klient wpisuje na nim kod, który otrzymał wcześniej SMS-em, dzięki czemu odszyfrowuje dokumenty. Umowa wyświetli się na tablecie, a klient może ją podpisać specjalnym rysikiem. Dokument w formie cyfrowej zostanie przesłany do banku, natomiast klient otrzyma swój egzemplarz drogą mailową. Jest prosto i ekologicznie, bo nie marnuje się papieru.

Czytaj także: Nowa aplikacja Google do skanowania dokumentów – zapewnia większe bezpieczeństwo od konkurencji

Co jednak to rozwiązanie ma wspólnego z biometrią? Gdy klient podpisuje umowę, zapamiętywane są cechy biometryczne podpisu (np. szybkość, siła nacisku). Dzięki temu można jednoznacznie stwierdzić, czy podpis należy do osoby, która podpisała dokument – wyjaśnia Santander Bank Polska.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy