InPost wymagana aktualizacja

Koniecznie zaktualizuj aplikację InPost – starsza wersja wkrótce przestanie działać

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiele osób unika aktualizowania swoich aplikacji, wychodząc przy tym z założenia, że nie należy ruszać czegoś, co i tak działa. Częstym ich argumentem jest to, że aktualizacje mogą popsuć aplikację. Czy mają rację? No cóż, niestety, ale… często tak. O wadliwych aktualizacjach już wielokrotnie pisaliśmy na portalu. Nie oznacza to jednak, że nie należy aktualizować naszych programów. Zwłaszcza jeśli zmiany dotyczą bezpieczeństwa. InPost postanowił niejako wymusić ten krok i ogłosił koniec wsparcia dla starszych wersji swojej aplikacji, przez co wkrótce przestaną one działać.

Aplikacja InPost – wymagana aktualizacja

InPost wymagana aktualizacja

Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa i dostarczenie wszystkim najnowszych funkcji wprowadzonych przez InPost. Tym samym od 1 maja programy w wersji starszej, niż 2.0.0 przestaną być wspierane. Firma wydała w tej sprawie następujący komunikat:

Od 1 maja 2021 nie będziemy już wspierać wersji aplikacji starszych niż 2.0.0. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu: zależy nam, żebyście w swoich telefonach mieli aplikację zawsze w pełni dopracowaną i taką, która spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Posiadanie starszych wersji oznacza, że część naszych usług może nie  być dostępna. 

Zobacz też: Ta niepozorna kulka ma sprawdzić to, co się kryje pod powierzchnią Księżyca

Ktoś mógłby jednak zapytać, o jakie to funkcje chodzi. I na to pytanie firma odpowiada w swoim oświadczeniu:

W aktualnej wersji wprowadziliśmy wiele zmian, w tym m.in. rozszerzyliśmy liczbę dostępnych metod płatności za nadanie bez etykiety (karta płatnicza Visa/MasterCard oraz Szybki Przelew), dodaliśmy funkcję, dzięki której łatwo zidentyfikujecie swój Paczkomat w sytuacji, kiedy w pobliżu znajdują się inne Paczkomaty, wprowadziliśmy możliwość usuwania oraz archiwizowania przesyłek nadanych w aplikacji, a także poprawiliśmy bezpieczeństwo samej aplikacji włączając cykliczne odświeżanie konta, które ma na celu potwierdzenie aktualności numeru zarejestrowanego w aplikacji.

Aktualizacja jest wymagana dla iOS, Androida z GMS i HMS.

Źródło: InPost

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy