Branża gier mobilnych z każdym rokiem staje się coraz większa i za każdym razem przynosi ogromne zyski. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób pragnie dołączyć się do tego wyścigu. Niestety są na świecie osoby, które postawiły sobie cel tworzenia cheatów do gier. Walka z oszustami jest jak walka z wiatrakami, jednak chińskiej policji udało się wykonać kolejny krok do zwycięstwa. Chińczycy zatrzymali właśnie największą grupę twórców cheatów do gier.

Największa grupa twórców cheatów zarobiła ponad 764 miliony dolarów w czasie swojej działalności

chińska grupa cheaterów

Zatrzymana grupa zajmowała się przede wszystkim tworzeniem oszustw do gier mobilnych, jednak w swoim „portfolio” mieli oni również programy do sieciowych FPS-ów, takich jak CS: GO czy Valorant. Zajmowali się oni przede wszystkim tworzeniem najbardziej znanych i rozpowszechnionych cheatów – wallhacków i aimbotów. Według szacunków członkowie grupy mogli zarobić nawet 10 tys. dolarów dziennie. W sumie przełożyło się to na ponad 764 mln dolarów zarobku przez kilka lat nielegalnej działalności. Zarobienie takiej kwoty było możliwe dzięki zastosowanemu przez grupę modelu płatności. Użytkownicy wykupywali dostęp do cheatów na pewien okres, gdzie 1 dzień kosztował 10 amerykańskich dolarów, tydzień już 50 $, a miesiąc dostępu to wydatek rzędu 200 $.

Zobacz także: Smartfony i słuchawki mogą zaburzać pracę urządzeń stymulujących serce

chińska grupa cheaterów

Do akcji doszło w chińskim mieście Kunshan, gdzie miejscowa policja zatrzymała grupę przestępczą. Funkcjonariusze rozpoczęli swoje dochodzenie już rok temu, kiedy to aresztowali przedstawicieli grupy. Ciężko byłoby jednak osiągnąć ten sukces gdyby nie pomoc firmy Tencent, która ściśle współpracowała z policją. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi luksusowe samochody. Policjanci zabezpieczyli także kryptowaluty. Cały zabezpieczony materiał warty jest około 46 mln dolarów. Mimo z pewnością wielkiego sukcesu chińska policja nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Na rynku pozostają również inne grupy, które zawodowo zajmują się tworzeniem nielegalnego oprogramowania do najpopularniejszych tytułów sieciowych. Kto wie, może dożyjemy czasów, w których granie w sieciówki będzie czystą przyjemnością? Raczej tak się nie stanie, jednak zatrzymanie największej grupy twórców cheatów na pewno zmniejszy ich ilość na rynku.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.