Może nie zabrzmi to najlepiej, ale warto odwlekać aktualizacje. Przynajmniej o dzień, dwa, może tydzień. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek, o czym przekonało się wielu użytkowników Windowsa 10. Czasami są jednak takie aktualizacje, które należy zainstalować natychmiast. I do tej grupy idealnie pasują najnowsze poprawki bezpieczeństwa dla iPhone i iPada. Usuwają one bowiem błąd w zabezpieczeniach, który jest aktywnie wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Ważne poprawki bezpieczeństwa dla iPhone i iPada

Ważne poprawki bezpieczeństwa dla iPhone

Apple wyjaśnia w dokumencie bezpieczeństwa, że drobna aktualizacja iOS 14.4.2 i iPadOS 14.4.2 blokuje złośliwie spreparowane treści internetowe, które mogą prowadzić do uniwersalnego cross site scriptingu. Oznacza to, że złośliwa strona internetowa może uzyskać dostęp do informacji na innych stronach, które użytkownik ma otwarte na swoim urządzeniu. Starsze urządzenia mogą pobrać iOS 12.5.2, który zawiera podobną poprawkę. Apple dodaje, że ta luka została już wykorzystana, choć więcej szczegółów nie jest dostępnych.

Zobacz też: Kluczowe elementy specyfikacji Galaxy Tab A7 Lite w Sieci. Tablet dla mało wymagających

Warto zauważyć, że rodzina iPhone 5s i jej rówieśnicy mimo braku oficjalnego wsparcia również otrzymała tę poprawkę. Oznacza to dwie rzeczy: błąd ten jest bardzo stary i nie wiadomo jak długo był wykorzystywany przez cyberprzestępców. Po drugie: problem jest na tyle poważny, że Apple postanowiło zaktualizować nawet starsze urządzenia. I mimo że nie brzmi to najlepiej, to nie wiadomo, jakie jeszcze inne luki znane tylko przestępcom są w ciągłym użytku. Warto tu dodać, że ten problem nie dotyczy tylko iOS, ale wszystkich systemów operacyjnych, chociaż te zamknięte są na niego najbardziej narażone. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.