Pandemia koronawirusa radykalnie zmieniła nastawienie do świata. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie nowych produktów, dostosowanych do otaczającej nas rzeczywistości. Znany przede wszystkim z akcesoriów gamingowych Razer zauważył, że ludzie na całym świecie zbyt szybko nie przestaną nosić maseczek. Dlatego też w portfolio firmy już niedługo znajdzie się przezroczysta maseczka z podświetleniem RGB. Firma rozwija również inicjatywę „Go Green with Razer”, czego efektem jest powstanie specjalnej słomki do napojów.

Maseczka ochronna oraz słomka do napojów to nowe akcesoria od firmy Razer

akcesoria Razer

Ochronna maseczka od firmy Razer spełnia wszystkie medyczne wytyczne dotyczące ochrony przed wirusami. Wszystko za sprawą wbudowanej wentylacji powietrza, która według zapewnień producenta jest równie skuteczna co w respiratorach N95. Co więcej, jest ona bardziej zaawansowana i została stworzona w taki sposób, żeby nie ograniczać kontaktów międzyludzkich. Project Hazel, bo tak brzmi nazwa maseczki, posiada przezroczystą przednią pokrywę, która pozwala ludziom widzieć usta rozmówcy. Oprócz tego maska wyposażona jest we wbudowany mikrofon i głośnik, który ma na celu wzmacnianie głosu. Oczywiście jak na firmę Razer przystało, nie mogło zabraknąć podświetlenia RGB. Zostało ono umiejscowione dookoła filtrów, a kolory mogą być dobrane wedle uznania użytkownika. Niestety na tę chwilę Razer nie podało ceny oraz daty premiery urządzenia.

Zobacz także:

Kolejnym produktem zaprezentowanym przez firmę Razer jest wielorazowa słomka do napojów. Jej stworzenie jest efektem działania w ramach akcji „Go Green with Razer”. Słomka jest teleskopowa, dzięki czemu można ją złożyć, żeby zajmowała mniej miejsca. Produkt wykonany jest prawie w całości ze stali nierdzewnej. Wyjątkiem jest końcówka, która jest w przypadku słomki Razera silikonowa. Stworzenie produktu wielokrotnego użytku, a co za tym idzie bardziej ekologicznego, jest odpowiedzią firmy na coraz większe zużycie plastiku oraz wytwarzanie dwutlenku węgla na całym świecie. Firma zobowiązała się w ramach „Go Green with Razer”, że do 2030 roku z materiałów pochodzących z recyklingu lub podatnych na odzysk. Nowe akcesoria firmy Razer pokazują, ze firmy coraz poważniej myśli o tworzeniu produktów niezwiązanych z gamingiem.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.