ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samochód elektryczny Xiaomi

Xiaomi zamierza rozpocząć produkcję samochodów elektrycznych? Wiele na to wskazuje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Źródła Reutersa twierdzą, że Xiaomi planuje produkować samochody elektryczne skierowane na rynek masowy. Co więcej, te mają wykazywać wysoki poziom integracji z innymi urządzeniami producenta. Tym samym właściciele smartfonów czy opaski firmy będą mogli za pomocą tych urządzeń wchodzić w interakcję ze swoim samochodem elektrycznym. Xiaomi ma produkować swoje auta w zakładzie z chińskiego giganta motoryzacyjnego Great Wall. Pierwszy model miałby pojawić się w 2023 roku.

Samochód elektryczny Xiaomi

Samochód elektryczny Xiaomi

Warto tu podkreślić, że mowa jest tu o przeciekach. Faktem jest jednak to, że obydwie firmy odmówiły komentarza w tej sprawie. To natomiast znacznie podnosi wiarygodność tych doniesień. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę, że Xiaomi ma w swojej ofercie niemal wszystko: od elektroniki użytkowej po szczotki do czyszczenia toalet, to wejście na kolejny rynek nie jest aż tak szokujące. Pamiętajmy przy tym, że mimo swojej wszechstronności gigant wciąż szuka nowych nisz na rynku, aby zwiększyć poziom swojej dywersyfikacji.

Zobacz też: Xiaomi Mi 11 Ultra z wyjątkowym chłodzeniem – połączenie cieczy, gazów i cała stałego

Obecnie Xiaomi jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie i zalicza się do wąskiego grona firm, które wciąż notują wzrosty. Kierownictwo firmy nie zamierza jednak spoczywać na laurach i już teraz przygotowuje się na ewentualnie gorsze czasy. Dlatego też wejście na rynek motoryzacyjny wydaje się teraz całkiem dobrym pomysłem. Tym bardziej że największe koncerny wciąć skupiają się na autach spalinowych. Z tego też powodu na rynku elektryków jak na razie dość jest miejsca także na Xiaomi. Możliwe, że teraz jest jedyny moment dla producentów elektroniki, aby w ogóle próbować wbić się do branży motoryzacyjnej.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy