ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Były szef Nokii przechodzi do Qualcomma

Twarz Nokii odchodzi z HMD Global tuż przed premierą nowych smartfonów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po wskrzeszeniu marki Nokia Mobile przez HMD Global wielu liczyło na to, że ta zacznie coś znaczyć na rynku. Niestety, konkurencja ze strony chińskich gigantów, oraz wiele nieprzemyślanych decyzji stoi temu na drodze. Od samego początku twarzą marki był Juho Sarvikas. Chief Product Officer fińskiej firmy i wiceprezes oddziału północnoamerykańskiego ogłosił wczoraj, że odchodzi z firmy. To oczywiście wpłynęło na pojawienie się wielu komentarzy na temat kondycji firmy. 

Juho Sarvikas odchodzi z Noki

Juho Sarvikas odchodzi z Noki

Najwyższy dyrektor wykonawczy ogłosił swoją decyzję na Twitterze. Ujawnił on, że jego 15. letnia praca w Nokii i HMD dobiegła końca. Ogłoszenie było zaskoczeniem i doprowadziło do spekulacji na temat przyszłości Nokia Mobile. Sama data odejścia również wydaje się mało odpowiednia jeśli weźmiemy pod uwagę, że HMD Global ma plany dotyczące premier nowych sprzętów na 8 kwietnia. Z drugiej strony odejście tuż po prezentacji nowych sprzętów wyglądałoby jeszcze gorzej. W swoim tweecie napisał:

Po niesamowitych 15 latach pracy w firmach Nokia i HMD podjąłem trudną decyzję, że czas przejść na emeryturę. Jestem bardzo dumny z tego, co razem osiągnęliśmy i wiem, że sukces telefonów HMD i Nokia będzie trwał nadal. Śledź @nokiamobile dla wiadomości o telefonach Nokia. Dziękuję za wszystko ?

Zobacz też: Fatalne wieści – prawie 20 hitów już niedługo zostanie usuniętych z Netflixa!

Nokia Mobile nie jest jedynym producentem, który stracił w zeszłym tygodniu istotnego pracownika. Dyrektor finansowy Xiaomi, Shou Zi, ogłosił kilka dni temu, że opuszcza chińskiego giganta, aby objąć tę samą funkcję w ByteDance w swoim rodzinnym Singapurze.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy