Trzeba szczerze przyznać, że górnicy kryptowalut są obecnie zmorą rynku komputerowego. To właśnie w głównej mierze przez nich obecnie brakuje kart graficznych, a ich ceny wzrosły do niebezpiecznych wartości. Jak na razie spokojnie mogą spać konsolowcy, bowiem kopanie krypotwalut na PS5 czy Xbox Series X nie jest jeszcze możliwe. Niemniej jednak może się to w każdej chwili zmienić, bowiem kopanie kryptowalut jest możliwe na pierwszej konsoli. Chociaż w tym przypadku zysk górnika będzie mały, bowiem mowa o konsoli Nintendo Game Boy.

Kopanie kryptowaluty na Nintendo Game Boy możliwe dzięki Raspberry Pi Pico

kopanie kryptowaluty Game Boy

Trzeba jednak przyznać, że wykorzystanie konsoli, która miała swoją premierę w 1989, roku jest całkiem pomysłowe. Oczywiście powodzenie przedsięwzięcia wymagało wykorzystanie kilku nowych technologii, jednak ten dziwaczny pomysł się sprawdził. Modder użył płytki Raspberry Pi Pico, która działała jako złącze między komputerem a Game Boyem. Następnie komputer przesyłał instrukcje do konsoli, która dokonywała obliczeń i zwracała wyniki. Oczywiście jak można się było domyślić, kopanie kryptowaluty na Game Boy nie jest zbyt dobrym pomysłem. Konsolka wyposażona jest w 8-bitowy układ 8-bit Sharp LR35902 z procesorem o taktowaniu na poziomie 4,19 MHz. Przekłada się to na wydajność około 0,8 haszy na sekundę (jednostka wydajności koparek kryptowaluty).

Zobacz też: Laptop Razer Blade 14 z procesorem od AMD pojawił się w benchmarkach

Jak więc można łatwo obliczyć, jest to wartość o około 125 bilionów razy mniejsza niż oferowana przez normalne koparki ASIC. Jeśli jednak jesteście zainteresowani kopaniem kryptowaluty przy użyciu Nintendo Game Boy, to jest to jak najbardziej możliwe. Wykopanie jednej jednostki zajmie jednak kilka biliardów lat, czego raczej nikt z nas nie dożyje. Wykorzystanie tej wiekowej konsoli do kopania jest jednak nadal bardziej opłacalne finansowo, ponieważ wykorzystuje ona tylko cztery baterie AAA. Trzeba jednak przyznać, że modder wpadł na naprawdę niestandardowy pomysł. Kto by pomyślał, że kopanie kryptowaluty będzie możliwe na Nintendo Game Boy, które lata świetności ma już dawno za sobą.

Źródło: Tom’s Hardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.