Wielu producentów laptopów w zdecydowanej większości sprzętów montuje podzespoły Intela. Do pewnego czasu na palcach rąk można było policzyć urządzenia z procesorami od AMD. Trend ten jednak się coraz bardziej odwraca i producenci coraz przychylniej korzystają z układów od „Czerwonych”. Wydaje się, że korzystający do tej pory tylko z CPU od Intela Razer planuje dodać do swojego portfolio laptopa wyposażonego w procesor AMD. Tak przynajmniej wynika z bazy benchmarku 3DMark, gdzie pojawił się prawdopodobnie nowy Razer Blade 14.

Razer pracuje nad nową wersją laptopa Blade 14 z procesorem od AMD

Razer Blade 14 AMD

Całkiem możliwe, że jest to tak naprawdę prototyp nowego laptopa i może on nigdy nie trafić do sprzedaży. W benchmarku został on oznaczony jako Razer P1411, co prawdopodobnie odnosi się do Razera Blade 14. Wydaje się to logiczne, bowiem producent nie pokazał jeszcze odświeżonej wersji tego laptopa z kartami graficznymi z serii Ampere od NVIDII. Według 3DMark, na pokładzie nowego Razera Blade 14 ma się znaleźć układ graficzny GeForce RTX 3060 w wersji Max-P. Niestety nie wiadomo jakiej mocy będzie to układ, ponieważ producent może swobodnie go ustawić. Chociaż specyfikacja sugeruje wykorzystanie wariantu o TGP 115 W, to faktyczne wyniki będą trochę niższe od oczekiwanych i rzeczywisty pobór mocy układu graficznego zostanie obniżony. Przeciek z benchmarku sugeruje również, że nowy Razer Blade 14 otrzyma procesor AMD Ryzen 9 5900HX.

Zobacz także: Kilka pomysłów na pracę zdalną. Jak zarabiać bez wychodzenia z domu?

Zastosowanie takiego układu sprawi, że Razer dołączy do innych producentów chętnie wykorzystujących procesory AMD w swoich laptopach. Przypomnijmy, że ASUS oraz Lenovo oparły swoje serie gamingowe właśnie o układy od „Czerwonych”. Czyżby był to znak, że na rynku pojawi się jeszcze więcej urządzeń wyposażonych w CPU z czerwonym logo? Jeśli tak się stanie, to będzie to korzystne dla użytkowników, którzy otrzymają dzięki temu większy wybór. Co do Razer Blade 14 z CPU od AMD, to niestety nie wiadomo kiedy laptop mógłby trafić do sprzedaży. Pozostaje tylko czekać na potwierdzenie i oficjalne zaprezentowanie laptopa przez producenta.

Źródło: Digital Trends

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.