google-nexus-logo_thumb
Kilka dni temu duże zainteresowanie wzbudziła informacje, z której wynika, że LG może być potencjalnym producentem nowego Nexusa. Okazuje się, że nic nie zostało jeszcze postanowione, a w gronie zainteresowanych możliwością współpracy z Google jest także HTC.

Powierzenie zadania stworzenia nowego Nexusa firmie LG, byłoby sporą nowością. Do tej pory okazję zaprojektowania smartfona Google miało HTC (Nexus One) i Samsung (Nexus S i Galaxy Nexus). Google za każdym razem ma możliwość wybrania oferty tej firmy, która jest najbardziej atrakcyjna.

Możliwość stworzenia takiego urządzenia, to przede wszystkim szansa na promocję dla producentów – Nexus jest uznawany za flagowego smartfona z systemem Android. Jeff Gordon z HTC poinformował, że Google nie podjęło jeszcze decyzji, którego producenta wybrać – możemy więc się domyślać, że HTC również zabiega o to, aby wybór padł właśnie na nich.

Nie wiadomo, jakimi kryteriami posługuje się Google przy okazji wyboru producenta swojego smartfona. Jeżeli jednak pod uwagę brane by były możliwości zaprezentowanych ostatnio urządzeń, to HTC ma ogromne szanse na stworzenie najnowszego modelu Nexusa, który najprawdopodobniej będzie dostępny z Androidem 5.0.

źródło: Electronista / AndroidandMe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula