Po zielonym świetle od Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych dla przejęcia Motoroli przez Google, firma szykuje się do zakończenia w pełni transakcji. Aktualnie trwają poszukiwania kandydatów na CEO, którzy mogliby zastąpić obecnych szefów Motoroli. Korporacja z Mountain View stara się również, aby nastąpił rozdział tej firmy od zespołu tworzącego Androida.

Andy Rubin stwierdził, że w pewien sposób rozpoczął i jest obecny przy przejmowaniu Motoroli, ale on sam nie będzie miał nic wspólnego z firmą po zakończeniu transakcji. Android jest system Open Source i faworyzowanie jednego producenta telefonów nie wyszłoby z korzyścią dla niego. Już teraz część twórców smartfonów jest zaniepokojona, że Motorola może mieć uprzywilejowaną pozycję do tworzenia kolejnych wersji Nexus-a, a jak wszyscy wiemy urządzenia z tej serii otrzymują dostęp do najnowszych wersji Androida przed innymi. Od zespołu Motoroli zależeć będzie też czy będą oferować czysty system, czy też będą stosować na niego nakładki. Rubin na koniec dodał, że on będzie robił swoje zadania, a tworzenie telefonów pozostawia zespołowi, który robił to do tej pory, bo on sam nie ma szczegółowej wiedzy na temat ich produktów.

źródło: slashgear.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.