archos-70b
Targi MWC w Barcelonie wciąż trwają, jednak również poza nimi świat idzie do przodu. Dziś premierę miał nowy tablet francuskiej firmy Archos – przeznaczony głównie do przeglądania Internetu, z 7-calowym ekranem i najnowszą wersją Androida Honeycomb na pokładzie.

Archos znany jest w branży przede wszystkim z produkowania różnych rodzajów tabletów w atrakcyjnej cenie. Tym razem firma postawiła na urządzenie, które w głównej mierze służyć ma do surfowania po sieci i oglądania filmów. Czy konkurencja ma się czego obawiać?

Pomimo tego, że producent tabletu mierzy w niższą półkę cenową, specyfikacja techniczna prezentuje się całkiem okazale. Oprócz wspomnianego wcześniej 7-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1024×600, 70b wyposażony jest w procesor taktowany zegarem 1.2 GHz. Na pokładzie znajduje się również 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kolejne 32 GB dzięki kartom microSD. Ciekawostkę stanowi kamerka internetowa z przodu obudowy, jednak reszta to standard dla urządzeń tej klasy – WiFi, Bluetooth i wyjście HDMI. Całość pracuje pod kontrolą Androida 3.2 Honeycomb.

Wyceniony na około 200 dolarów 70b stanowić ma bezpośrednią konkurencję dla modeli takich jak Kindle Fire czy Nook Tablet. Niewątpliwą zaletą tabletu jest pełen pakiet aplikacji od Google, jak również bardzo ciekawy dodatek – wysuwana podpórka. Już wkrótce przekonamy się, czy francuskiej firmie uda się uszczknąć kawałek rynku z segmentu zdominowanego przez wielkie amerykańskie korporacje. A co Wy sądzicie na ten temat?

źródła: androidcentral.com, archos.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.