s6-active-header

 

Od momentu premiery Galaxy S6 i S6 Edge byliśmy niemalże pewni, że pojawią się także inne odmiany tego flagowego modelu. O pierwszej z nich słyszeliśmy już od dłuższego czasu i właśnie teraz została zaprezentowana światu, tuż przed konferencją Apple.

 

Mowa oczywiście o Galaxy S6 Active, która tak jak poprzednicy przeznaczona jest dla osób aktywnych, które nie chcą się martwić o upadki ich telefonów. Oczywiście z grubsza specyfikacja nie różi się od tradycyjnego modelu. Mamy tutaj ten sam 5,1-calowy wyświetlacz QuadHD wykonany w technologii SAMOLED i 64-bitowy układ Exynos 7420. W takim razie jakie są różnice? Przede wszystkim zapakowanie wszystkiego w bardziej odporną obudowę, która uzyskała certyfikat IP68 pozwalający na półgodzinną kąpiel telefonu pod 1,5-metrową taflą wody. Pojawiły się również fizyczne klawisze mające ułatwić obsługę w rękawiczkach i w przypadku mokrych dłoni. Więcej zalet Galaxy S6 Active znajdziecie oglądając poniższy film:

 

 


 

Zwiększono również akumulator o blisko 1000 mAh, do 3500 mAh. Niestety, wciąż nie można tego ogniwa łatwo wymienić. Podobnie, niestety, brakuje slotu na kartę pamięci, a ilość wbudowanej pamięci to tylko 32 GB. Póki co brakuje wersji 64 i 128 GB, a to duża wada.

 

Jak zapewne zauważyliście na filmie, Samsung na razie umówił się z AT&T, że przez pewien czas tylko ten operator będzie miał na wyłączność Galaxy S6 Active. Podobna sytuacja miała miejsce z poprzednikiem tego smartfonu toteż możemy się spodziewać, że za około pół roku dzisiejszy bohater pojawi się także na wolnym rynku. Myślicie, że ten smartfon odniesie większy sukces niż tradycyjna wersja?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.