meizu mx 5

Kolejny chiński producent dostarczy nam bogatszą wersję swojego topowego modelu. Podczas gdy wciąż czekamy na oficjalną zapowiedź Meizu MX5 do sieci trafił przeciek traktujący o Meizu MX5 Pro. Czy możemy już mówić o znaczących różnicach, które wytłumaczyłyby ruch chińskiego producenta?

Dla przypomnienia warto nakreślić pokrótce sylwetkę Meizu MX5. To 5,5 calowy smartfon z ekranem o rozdzielczości Full HD, procesorem z zegarem 2,3GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Przyjęło się już, że do nadania smartfonom „Pro” w nazwie wystarczy już większy ekran. Tak też jest tym razem.

meizu mx5 1

Meizu MX5 Pro to smartfon wyposażony w 6 calowy ekran QHD. Rozdzielczość ta może być jednak taka sama jaką znamy z Meizu MX4 Pro, czyli 1536×2560 pikseli. Możemy również domniemywać obecności Exynos 7420, którego świetnie znamy z Samsunga Galaxy S6. W odróżnieniu do podstawowej wersji zostanie również zwiększona ilość pamięci RAM, z 3 co 4 GB. Zastosowano aparat z matrycą wielkości 20,7 megapikseli.

meizu mx5 2

Premiera Meizu MX5 ma nastąpić już w tym miesiącu. Może to być świetna okazja do ujawnienia oficjalnych informacji na temat wersji Pro. Miejmy nadzieję na zastosowanie odpowiednio pojemnych akumulatorów, gdyż możliwości tych phabletów mogą być znacznie uszczuplone z powodu braku wystarczającej ilości energii. Znajdą się jacyś zainteresowani?

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.