S Pen zautomatyzowany – Samsung patentuje elektryczne wysuwanie stylusa

Łukasz Pająk Newsy 2015-06-08

galaxy note 10.1 s-pen

 

Rysiki, stylusy, patyki – te wszystkie określenia przypominają jeszcze panele dotykowe opisywane jako opornościowe, rezystancyjne, co sprawiało, że o wielodotyku mogliśmy tylko pomarzyć. Niemniej jednak z chwilą rozpopularyzowania się paneli pojemnościowych i iPhone’a zapomnięto o stylusach.

 

Nie są one już tak popularne jak kiedyś, gdy mogły one być każdym rodzajem plastiku i wszystkiego, co po prostu stawia wyraźny opór. Dzisiaj potrzeba dedykowanych dodatków. Niemniej jednak mamy serię Galaxy Note, której wyznacznikiem są właśnie rysiki S Pen. Niedługo doczekają się one ulepszenia. W urzędzie patentowym odnaleziono dokumenty pokazujące, że stylus Samsunga będzie automatycznie wysuwany i chowany za pomocą dwóch elektromagnesów o różnej polaryzacji. Pomysł bardzo prosty, ale jakże ułatwiający korzystanie z inteligentnego wskaźnika.
Samsung-Galaxy-Note-Stylus-patent-1
Dodatkowo Samsung umożliwi programistom korzystanie z tej nowej funkcji za pomocą jednej komendy, a to z kolei z pewnością ułatwi korzystanie ze smartfonu przy pomocy jednej ręki.

 

Samsung-Galaxy-Note-Stylus-Patent-2

 

Tym samym poznaliśmy jedną z nowości, którą uraczy nas nadchodzący Galaxy Note 5. Poznamy go zapewne już we wrześniu na targach IFA w Berlinie. Czy da się jeszcze stylusa jakoś ulepszyć? Wbudować w palec? Ale to już chyba znamy?

 

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x