Naukowcy dokonali ważnego odkrycia. Udało im się opracować bezprzewodową metodę modulacji neuronów za pomocą promieniowania rentgenowskiego. Zespół uważa, że przełom może pomóc w leczeniu i poprawić jakość życia osób z zaburzeniami pracy mózgu. Technika ta wymaga źródła promieniowania rentgenowskiego, takiego jak urządzenie, które można znaleźć w niemal każdym w gabinecie dentystycznym.

Modulacja neuronów przez RTG

Modulacja neuronów przez RTG

Ludzie na całym świecie cierpią na zaburzenia pracy mózgu związane z ruchem, takie jak epilepsja, drżenie podstawowe i choroba Parkinsona. Nowa metoda leczenia, która może pomóc złagodzić te problemy została wynaleziona przez naukowców z Argonne National Laboratory Departamentu Energii USA. Leczenie opiera się na przełomowych odkryciach w optyce i genetyce. Dodatkowo może ona potencjalnie pomóc w leczeniu przewlekłej depresji i bólu. Leczenie polega na stymulacji neuronów głęboko w mózgu poprzez wstrzykiwanie nanocząsteczek, które świecą pod wpływem promieniowania rentgenowskiego, który stymulowałby mózg.

Zobacz też: Nowy mObywatel już dostępny. Zniknęła mTożsamość, są za to nowe dane

Obecnie głęboka stymulacja mózgu wymaga inwazyjnej operacji neurochirurgicznej i wszczepienia pod skórę kalibrowanego generatora impulsów. Przewody są połączone z elektrodami umieszczonymi w określonych obszarach mózgu, aby stymulować otaczające neurony i regulować nieprawidłowe impulsy w tradycyjnej procedurze. Nowe podejście pozwoli na uniknięcie tego typu procedury. Nie tylko zwiększa ono bezpieczeństwo, ale także może znacznie uprościć całą procedurę i obniżyć jej koszty sprawiając, że stanie się ona dostępna dla niemal wszystkich. Niestety, ma to także olbrzymi potencjał jeśli chodzi o powstawanie nowych teorii spiskowych. Z drugiej strony może to zmniejszyć kolejki do gabinetów dentystycznych. 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.