Niedawno poznaliśmy Black Shark 4, którego możecie podziwiać powyżej, czyli smartfona dla graczy od marki Xiaomi, która specjalizuje się w tego typu modelach. Niemniej to nie musi oznaczać, że tylko Black Shark może produkować takie smartfony. Wiele wskazuje na to, że Redmi również szykuje swoją propozycję, która naturalnie będzie zdecydowanie tańsza. Według wstępnych informacji – wręcz najtańsza na rynku. W takim razie, co dokładnie zaoferuje smartfon dla graczy od Redmi? Poznajmy pierwsze szczegóły.

Oprócz wydajności smartfon dla graczy od Redmi ma oferować dodatkowe przyciski

Redmi K40 Pro

Przedstawiciel Redmi kilka miesięcy temu oficjalnie zapowiedział, że pojawi się smartfon dla graczy z logiem tej marki. Niemniej czas mija, a urządzenia jak nie było, tak nie ma. Niemniej teraz do Sieci przedostały się informacje, które mają wskazywać kluczowe cechy tytułowego modelu. Przede wszystkim pojawi się płaski ekran OLED z wycięciem na aparat do selfie (prawdopodobnie Samsung E4). Moc obliczeniowa ma być dostarczana przez układ MediaTeka – Dimensity 1200, który jest porównywalny ze Snapdragonem 860. Energia ma być dostarczana z akumulatora o pojemności 5000 mAh, który będzie można naładować mocą 65 W (w 30 minut do pełna). Aspektem typowo dla graczy mają być fizyczne triggery umieszczone na obudowie.

Zobacz też: Prędzej czy później coś uderzy w Ziemię – musimy mieć planetę B.

Do tego dodajmy cenę, która ma nie przekraczać 1500 złotych w Chinach i… tak, to może być najtańszy smartfon dla graczy, ale też widać po specyfikacji, że nie będzie konkurował z najlepszymi. Niemniej tanich propozycji w tym segmencie nie ma, więc jak najbardziej istnieje szansa na sukces dla Redmi.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.