ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany Huaweia względem HarmonyOS

HarmonyOS w kwietniu – Huawei zacznie od swojego najlepszego smartfona

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wiele mówiło się przed kilkoma miesiącami, że HarmonyOS to wyłącznie Android w przebraniu. O ile na pewno część prawdy w tym jest, to ostateczną ocenę będziemy mogli wydać dopiero końcowemu produktowi. Aktualnie system Huawei jest wciąż w fazie testów i niewykluczone, że Chińczycy szykują większą niespodziankę na kwiecień. Wtedy też HarmonyOS ma wyjść na świat jako oficjalny system operacyjny dostępny na pierwszych urządzeniach mobilnych. Dzisiaj już wiemy, który smartfon będzie tym pierwszym.

Huawei kończy z testami – HarmonyOS oficjalnie poznamy na pierwszych smartfonach w kwietniu

huawei harmonyos mate x2 premiera kwiecien

Nietrudno się domyślić, że nowości pokroju zupełnie odmienionego systemu operacyjnego najpierw trafiają do najwyżej notowanych smartfonów. W tym przypadku będzie to Mate X2, z którego miałem przyjemność niedawno korzystać. W samym tekście wspomniałem, że niewątpliwie dało się wyczuć, iż jest to model, który niejako czeka na właściwe oprogramowanie. Dlatego w kwietniu otrzyma on HarmonyOS i niewykluczone, że kolejne dodatki związane z obsługą elastycznego ekranu. Pytanie co dalej? W końcu tak drogi i ekskluzywny model nie sprawi, że system Huawei stanie się nagle popularny i rozpoznawalny na świecie. Niewątpliwie firma może celowo opóźniać premierę serii P50, aby właśnie ona była tą pierwszą, która wypromuje HarmonyOS. Niemniej tutaj nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy faktycznie nowe flagowce ujrzą światło dzienne w kwietniu.

Zobacz też: Od Mac OS X do macOS – świętujemy 20 urodziny systemu Apple.

Tym sposobem Huawei oficjalnie ma szansę pożegnać Androida. Czy nieoficjalnie pod spodem HarmonyOS nadal będzie widniał Robocik? Niewykluczone, że początkowo tak, ale to może być początek ciekawej drogi na rynku mobilnym.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy