Dziś wystartowała kolejna edycja YouTube Dni Kultury. Od 26 marca przez kilka dni będzie można oglądać spektakle teatralne na platformie Google i to zupełnie za darmo. To inicjatywa, w której wzięły udział największe polskie teatry, a w ramach wydarzenia można obejrzeć nie tylko archiwalne nagrania, ale także zupełnie premierowe występy. Część z nich dostępna będzie tylko przez 48 godzin.

YouTube Dni Kultury

Codziennie można korzystać z różnych platform VOD, gdzie do wyboru mam tysiące filmów i seriali. Jeżeli jednak ktoś poszukuje czegoś innego, warto, żeby zainteresował się wydarzeniem YouTube Dni Kultury, które dziś wystartowało. To darmowe spektakle online, które zostały przygotowane we współpracy z ponad 30 teatrami z całej Polski. Pandemia sprawiła, że kultura przeniosła się do sieci, ale teatr to trochę inna bajka. Sztuka, która w dużej mierze opiera się na obcowaniu z widzem. Czasem jednak nie ma wyboru i trzeba spróbować przenieść się do sieci, by dać swoim odbiorcom to, czego mogli szukać.

Już w piątek, 26 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się druga edycja festiwalu online – YouTube Dni Kultury. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami teatralnymi i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać premiery i archiwalne przedstawienia, operę, spektakle muzyczne, miniatury choreograficzne, a także materiały zza kulis i wyjątkowe wywiady. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube. Patronami honorowymi wydarzenia są: Narodowe Centrum Kultury, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Cyfrowa Polska oraz portal e-teatr.

YouTube Dni Kultury

Zobacz też: Już jest pierwsza zapowiedź Legionu samobójców.

Pełen program YouTube Dni Kultury wraz z listą spektakli znajdziecie na TEJ STRONIE. Tam również są bezpośrednie linki, które prowadzą do poszczególnych sztuk. Warto spróbować czegoś nowego, jeżeli wcześniej nie miało się styczności z teatralnymi sztukami. Wprawdzie to nie to samo, co oglądanie aktorów na żywo, ale na to akurat w najbliższym czasie nie możemy liczyć.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.