Ostatnio można zauważyć, że twórcy gier coraz częściej sięgają po znane nam marki i tworzą ich nowe wersje. Dzięki temu młodsze pokolenia mają okazję zagrać w takie perełki jak na przykład Final Fantasy VII Remake czy też Crash Bandicoot. Okazuje się, że już niedługo po raz kolejny będziemy mogli trafić do Imperium Rzymskiego i spróbować je podbić. Wszystko za sprawą Total War: Rome Remastered, które już pod koniec kwietnia pojawi się na rynku.

Dzięki Total War: Rome Remastered po raz kolejny będziemy mogli poczuć się jak Juliusz Cezar

Total War Rome Remastered

Zapowiedź odnowionej wersji tej kultowej strategii jest prawdziwą niespodzianką ze strony SEGI. Wszak o istnieniu Total War: Rome Remastered nie wiedzieliśmy aż do wczoraj, ponieważ gra nie pojawiała się nawet w żadnych przeciekach. Projekt powstaje we współpracy Creative Assembly oraz Feral Interactive, więc można być pewnym, że odnowiona wersja klasyka będzie grą udaną. Wydawca zaznaczył, że nie będzie to standardowy remaster, który polega tylko na podbiciu rozdzielczości tak, aby dostosować ją do nowszego sprzętu. Oprócz poprawionej oprawy graficznej gracze otrzymają również kilka innych ciekawych rzeczy. Twórcy obiecują, że nowa wersja gry otrzyma również usprawnioną mechanikę. Nie zabraknie również nowych stron konfliktu, których dodano 16 do 22 już istniejących. Sami przyznacie, że liczba ta robi wrażenie. Zapewne na samym początku gry dostępne będą tylko frakcje romańskie, którymi będziemy musieli podbić inne nacje.

Zobacz także: Adaptacja filmowa Ghost of Tsushima trafi na ekrany kin

Odświeżona wersja gry otrzyma od razu rozszerzenia Alexander i Barbarian Invasion. Dodany zostanie wieloosobowy wariant zabawy PvP z funkcją cross-play dla użytkowników systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac. Jest to więc dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z mniej popularnych systemów operacyjnych. Odświeżoną wersję gry można już zamówić na platformie Steam w cenie 110 złotych. Posiadacze oryginalnej wersji otrzymają dodatkowy rabat w wysokości 50%. Kupno tak rozbudowanej gry za tak niską jest wręcz obowiązkowe dla fanów serii. Total War: Rome Remastered będzie oficjalnie dostępne 29 kwietnia. Na tę chwilę nie wiadomo, jak mocnym komputerem trzeba dysponować, żeby po raz kolejny podbić Rzym.

Źródło: dsogaming

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.