Szef Tesli Elon Musk ujawnił na Twitterze, że jego firma akceptuje teraz Bitcoina jako formę płatności za samochody. Jak już w tytule podkreśliłem, jest jeden, malutki haczyk. Opcja ta jest bowiem dostępna tylko w USA. Jednak z drugiej strony do końca roku to ulegnie zmianie i każdy człowiek na świecie, który ma wystarczającą ilość Bitcoinów w swoim cyfrowym portfelu będzie mógł kupić auto elektryczne z T na masce. 

Tesla za Bitcoiny

Tesla za Bitcoiny
Tesla Model 3

Treść Tweeta była w typowym dla Elona Muska stylu. Napisał on:

 Możesz teraz kupić Teslę za Bitcoina

Dość szybko jednak dodał do tego kolejne dwie informacje istotne dla właścicieli krytpowalut:

Tesla używa tylko wewnętrznego i otwartego oprogramowania i obsługuje bezpośrednio węzły Bitcoina. Bitcoiny wpłacone do Tesli zostaną zachowane jako Bitcoin, nie będą konwertowane na inną walutę.

Tym samym Tesla będzie pierwszą firmą motoryzacyjną, za która umożliwi zakup auta za kryptowaluty. Będzie również jedną z niewielu firm, które naprawdę przyjmują tę formę zapłaty, zamiast przyjmować bardziej realne pieniądze w ramach wymiany walut. Tym samym nabywcy Tesli zasilą portfel kryptowalutowy giganta. 

Zobacz też: Nowe szczegóły dotyczące Nintendo Switch Pro. Konsola otrzyma wsparcie dla DLSS

Tesla opublikowała FAQ na swojej stronie internetowej, które szczegółowo opisuje, jak działa proces płatności Bitcoinem i jak uniknąć opóźnień. Na przykład, firma zaleca wysłanie dokładnej kwoty zakupu w jednej płatności, zamiast rozkładać ją na wiele płatności lub finansować ją z wielu portfeli. Warto również wspomnieć o tym, że Tesla akceptuje tylko Bitcoiny. Każda transakcja sfinansowana inną kryptowalutą nie zostanie zaakceptowana. Nie ma więc co liczyć na Teslę za DogeCoiny. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.