ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualności ze świata Androida

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy
Większość z Was jednak nie wszyscy wiedzą dlaczego na Android.com.pl pojawiło się ostatnimi czasy mniej artykułów. Wszystko to przez zmianę skryptu Największego Polskiego Forum Android, działającego przy portalu które wymaga ogromu czasu i pracy przy wynikających z konwersji forum problemów. Jednak nie o tym dzisiejszy artykuł. Aby jakoś wszystko nadrobić prześledźmy najważniejsze wydarzenia z ubiegłego tygodnia w dziedzinie systemu Android.

Z pewnością najważniejszą informacją ostatniego tygodnia dla polskich użytkowników Androida będzie aktualizacja systemu do wersji 1.6 (Donut). Aktualizacja jest nierównomiernie wysyłana na telefony Era G1 od dwóch dni. Dla przypomnienia update nie kasuje żadnych informacji (np. kontaktów, aplikacji, zawartości kalendarza itp.), więc jest całkiem bezpieczna. O zmianach jakie wprowadza aktualizacja pisaliśmy już wcześniej.

W Stanach Zjednoczonych już rozpoczęła się kampania reklamowa promująca pierwsze urządzenie z Androidem 2.0 – Motorolę Droid (Tao/Sholes). Co ciekawe telefon ten nie został jeszcze oficjalnie pokazany światu, a już jest o nim głośno i to nie tylko w telewizji. Kampania którą zaplanowała Motorola nie jest bowiem zwykłą, lecz mocnym ciosem dla zwolenników iPhona co przyczynia się do wielu ostrych dyskusji. Zapraszamy do oglądnięcia klipu reklamowego, bo warto.
https://www.youtube.com/watch?v=dPYM-XTqcec
Więcej informacji na specjalnie przygotowanej stronie internetowej DroidDoes.com
To jednak były informacje oficjalne, a jak wiemy znacznie ciekawsze zawsze są te nieoficjalne. Do sieci trafiła już cała galeria zdjęć Motoroli Droid. Możecie ją zobaczyć tutaj: http://www.boygeniusreport.com/gallery/handsets/motorola-droid/
Oprócz tego warty uwagi, choć krótki jest również pierwszy film z interfejsem urządzenia:
Specyfikacji Motoroli Droid powtarzać już nie będziemy, warto jednak pamiętać, że to najbardziej zaawansowany technologicznie Android z dotychczasowych. Co więcej model ten ma być równie przełomowy co iPhone (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Jak pamiętacie tydzień temu Acer przedstawił swój pierwszy telefon z Androidem – Liquid A1. Mimo, że telefonu jeszcze nie da się kupić pojawia się coraz więcej szczegółów na jego temat. Mianowicie potwierdziła się informacja na temat systemu – będzie on pracował na specjalnej wersji Androida 1.6. Piszę specjalnej, bo podobnie jak Motorola czy HTC, Acer nieco zmieni interfejs i doda kilka opcji.
Film przedstawiający Acera Liquid A1 poniżej.

Pojawiła się również informacja o sprzedaży tego modelu. Acer Liquid będzie dostępny od 28 listopada, jednak nie wiadomo kiedy trafi do Polski. Póki co na stronie Expansys można go nabyć za 380 euro, czyli około 1580zł. Screeny z jego systemu można zobaczyć poniżej.Międzyczasie Asus potwierdził wypuszczenie telefonu pracującego pod kontrolą Androida. I właściwie tyle możemy napisać o tej firmie, bo poza tą informacją nie ujawniono żadnych szczegółów.

Samsung i5700 o którym wielokrotnie pisaliśmy znany nam był dotychczas pod nazwą Galaxy Lite. Ma on jednak oficjalnie pojawić się jako Spicia. W Internecie znaleźć już można pierwsze filmy przedstawiające ten model.

Oficjalnie zaprezentowano telefon Philips V808 opisywany przez nas w lipcu. Nie wiadomo jeszcze oficjalnie na jakie rynki on trafi, powinniśmy go zobaczyć w Europie w porównaniu do wcześniejszego modelu V900 przeznaczonego na rynek chiński.
Telefon w sumie nie zaskakuje niczym nowym jednak dobrze, że coraz więcej producentów stawia na Androida.
Poniżej specyfikacja techniczna w skrócie:
– Wymiary: 115 x 61 x 14 mm
– Ekran o przekątnej 3,2 cala, rozdzielczości 480×320
– Aparat 3,2 Mpix
– Obsługa plików muzycznych AMR, MIDI, MP3, SP-MIDI, WAV, WMA
– Odtwarzanie wideo MPEG 4, 3GP
– 30 MB pamięci wewnętrznej
– Wejście na karty microSD do 8GB
– GPS
– Bateria o pojemności 1000 mAh
Motorola już zarezerwowała kolejną nazwę dla telefonu z Androidem. Będzie się nazywał Devour i na tym etapie jedynie tyle o nim możemy powiedzieć.
Na pewno czytaliście w Historii Androida wątek o gPhonie i jego konceptach. Jak się okazuje Google wciąż pracuje nad swoim telefonem i jak się teraz dowiadujemy nie był nim G1. GPhone będzie jak wiadomo wykorzystywał wszystkie produkty Googla, a sam aparat nie będzie sprzedawany w salonach wraz z abonamentem lecz w zwykłych sklepach.


Dziękujemy czytelnikom za wyrozumiałość. Wciąż pracujemy nad nowym forum które wymaga wielkiego nakładu pracy i czasu. O efektach poinformujemy na portalu już niedługo. Wtedy też informacje na Android.com.pl będą pojawiały jak zwykle – na bieżąco.
Przenosiny forum to nie jedyny problem, ze względu na wzmożony ruch i ciągle wzrastającą liczbę naszych czytelników nie wytrzymują serwery, czego przykładem jest nie działające od kilku godzin forum. W tej sytuacji również prosimy o wyrozumiałość – aktualnie poszukujemy najlepszej oferty tzw. „dedyki”, aby jak najszybciej przenieść serwis na nowy hosting.

Redakcja Android.com.pl

Sprawdź najnowsze wpisy