ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rocket League PS Plus Xbox Live Gold

Rocket League trafi na smartfony i tablety!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie jest tajemnicą, że gry mobilne cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że producenci coraz częściej interesują się właśnie tym rynkiem. A skoro o interesowaniu się rynkiem mobilnym mowa, to dziś dowiedzieliśmy się, że Rocket League trafi na smartfony i tablety. Nie da się ukryć, że można się było tego spodziewać.

Rocket League na smartfonach i tabletach – co wiemy?

Rocket League PS Plus Xbox Live Gold

Rocket League to bardzo popularna gra pozwalająca na zabawę po Sieci. Aktualnie produkcja jest dostępna na komputerach PC oraz konsolach – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Swich. Aby móc grać w nią na urządzeniu przenośnym, trzeba być posiadaczem Switcha. Na szczęście jeszcze w tym roku przestanie to być konieczne, bo Rocket League trafi na smartfony i tablety działające pod kontrolą Androida i iOS. Co ciekawe, produkcja zadebiutuje pod inną nazwą – Sideswipe. Ciężko powiedzieć, dlaczego firma zdecydowała się na taki ruch, bo gdyby postawiła po prostu na „Rocket League”, to mogłaby wykorzystać siłę znanej marki.

Zobacz także: Nowe szczegóły dotyczące Nintendo Switch Pro. Konsola otrzyma wsparcie dla DLSS

Sideswipe, lub jak kto woli – Rocket League Mobile – będzie w zasadzie tą samą grą, co na komputerach i konsolach, ale dostosowaną do urządzeń mobilnych. W informacji prasowej możemy przeczytać, że gracze będą mogli ze sobą konkurować w dwuminutowych meczach 1 vs 1 lub 2 vs 2. Sideswipe będzie produkcją free to play, co oznacza, że pobierzemy ją całkowicie bezpłatnie. Testy wersji alfa wystartowały już w Nowej Zelandii i Australii, choć jak na razie może w nich wciąż udział tylko garstka graczy. Wraz z upływem czasu kolejni użytkownicy dostaną możliwość przetestowania Sideswipe przed premierą.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy