Jeśli czekacie, aż Apple Store pojawi się wreszcie w Polsce, mamy dla was dobre informacje. Może stać się to już w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Znana jest lokalizacja pierwszego salonu.

Kiedy w Polsce pojawi się Apple Store?

Dokładna data pierwszego salonu Apple Store w Polsce nie jest znana – źródła portalu Rootblog donoszą jednak, że planowo powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat. Poszukiwania pracowników już trwają – wybrany jest już zarząd oraz managerowie wyższego stopnia. Wejście na nowy rynek salonów Apple Store oznacza w końcu również konieczność stworzenia struktur biurowych.

Pierwszy Apple Store ma być otwarty w okolicach centrali PKO Banku Polskiego, która znajduje się w Warszawie przy ul. Puławskiej. Salon zdecydowanie nie będzie należeć do najmniejszych. Z informacji portalu Rootblog wynika, że ma mieć aż dwa piętra. Oprócz sprzedaży produktów z nadgryzionym jabłkiem będą tam prowadzone wykłady i przemówienia. Pozwoli na to specjalna strefa edukacyjna.

Czytaj także: Według najnowszego przecieku Apple chce… walczyć z przeciekami

Dotychczas brak obecności Apple Store w Polsce wiele osób utożsamiało z niezainteresowaniem giganta z Cupertino naszym rynkiem. Oczywiście w Polsce od dawna można kupić oryginalne urządzenia z nadgryzionym jabłkiem, ale nie w salonach Apple, lecz u autoryzowanych resellerów (np. Cortland) lub w marketach z elektroniką.

źródło: Rootblog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.