ProteGO Safe przestanie działać

Nowości w STOP COVID – ProteGO Safe. Zapiszesz się na test lub szczepienie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W sklepach z aplikacjami pojawiła się już nowa wersja aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe, która zawiera kilka nowości. Chodzi m.in. o możliwość zapisania się na test na koronawirusa lub zgłoszenie chęci przyjęcia szczepionki. Program cały czas oferuje też funkcje, które pojawiły się w nim wcześniej.

Nowości w aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe

Pierwsza nowość w rządowej aplikacji STOP COVID to możliwość zapisania się na test na koronawirusa. Możemy z niej skorzystać niezależnie od tego, czy otrzymaliśmy powiadomienie o kontakcie z wirusem, czy też nie. W nowej wersji programu jest też opcja zgłoszenia chęci zaszczepienia się oraz dostęp do formularza rejestracji na szczepienia.

Na tym jednak nie koniec nowości. Teraz STOP COVID oferuje rozbudowany panel ze statystykami związanymi z liczbą zachorowań i szczepień w poszczególnych województwach oraz powiatach. Każdy użytkownik może wybrać, z jakich powiatów chce śledzić dane.

Nowa wersja aplikacji zawiera też funkcje, które już wcześniej były dostępne. Chodzi m.in. o dziennik zdrowia oraz o test oceny ryzyka zachorowania. Najważniejszą funkcją pozostają jednak anonimowe powiadomienia o kontakcie z wirusem.

Otrzymanie ostrzeżenia nie oznacza, że na 100% jesteśmy chorzy i że musimy iść na kwarantannę, ale jest to sygnał, że w ostatnich 14 dniach mogliśmy mieć kontakt z osobą, która ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Warto wtedy powstrzymać się np. od kontaktów z seniorami.

Czytaj także: Fiat 500 F10 Cross – nowa elektryczna hulajnoga w nadziei na lepsze czasy

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe powstała przy współpracy z Komisją Europejską. Do tej pory pobrało ją 1 918 763 Polaków, ale tylko 4728 uruchomiło system powiadamiania. Podobne programy do STOP COVID mają inne kraje, np. Niemcy (Corona-Warn-App), Irlandczycy (COVID Tracker) oraz Włosi (Immuni).

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy