Tencent chce połączyć Huya i DouYu

Tencent chce strumieniować gry – planuje fuzję Huya i DouYu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeśli chodzi o strumieniowania gier, to zachód ma Geforce Now i Stadię. Chin mają natomiast Huya i DouYu. Tencent zamierza połączyć tych dwóch lokalnych gigantów w jedną usługę. Tak duża fuzja jednak najwyraźniej wymaga firmy do zaakceptowania pewnych ustępstw z powodu ograniczeń nałożonych przez chińskie organy antymonopolowe.

Tencent chce połączyć Huya i DouYu

Tencent chce połączyć Huya i DouYu

Według raportu Reutersa, chiński gigant technologii i mediów społecznościowych ma plany połączenia dwóch platform streamingowych, które stanowią około 80 procent całego rynku. Warto tu podkreślić, że w przypadku samego Państwa Środka jest on warty ponad 3 miliardy dolarów i nadal szybko rośnie. Jednak ze względu na wielkość fuzji, lokalne organy regulacyjne w Chinach wykazały zaniepokojenie tym, że przełoży się to wzrost dominacji Tencent na rynku. Dlatego też firma jest skłonna zaakceptować pewne warunki, które mają być mu narzucone przez lokalnych regulatorów. Niestety, żadna z firm nie skomentowała jeszcze tej sprawy i nie wiadomo, o jakie ograniczenia dokładnie chodzi.

Zobacz też: HMS lepszym wyborem od Usług Google? Interesujące doniesienia na temat przyszłości Meizu

Ruch ze strony organów regulacyjnych częścią chińskiego programu antymonopolowego, który zaczął obejmować lokalnych gigantów. Zgodnie z jednym ze źródeł Tencent jest na celowniku urzędu od samego zaostrzenia przepisów. Warto dodać, że Huya i DouYu dwiema najpopularniejszymi platformami do strumieniowania gier w Chinach. Sam Tencent ma natomiast 36,9 procent udziałów w pierwszej i około 33 procent w DouYu. Ich połączenie byłoby tym samym, jakby Google dodało do Stadii Geforce Now. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy