Bank ING poinformował, że konto na selfie mogą otworzyć teraz także przedsiębiorcy. Dzięki biometrii założenie rachunku bankowego jest możliwe w 100% zdalnie. Wystarczy użyć aplikacji mobilnej.

Konto na selfie w ING dla przedsiębiorców

O tym, że w banku ING można założyć konto na selfie informowaliśmy już w maju ubiegłego roku. Wtedy chodziło jednak o udostępnienie takiej możliwości klientom indywidualnym oraz spółkom. Bank poinformował, że teraz konto na selfie założą również przedsiębiorcy.

Proces otwarcia konta na selfie odbywa się całkowicie zdalnie. Klient pobiera aplikację Moje ING Mobile, podaje swoje dane kontaktowe i pokazuje dowód osobisty. Trzeba też wykonać kilka ruchów głową. Kolejny krok to uzupełnienie danych firmowych, które są niezbędne do złożenia wniosku o konto. O pozytywnej weryfikacji i założeniu konta bank informuje mailem i SMS-em. Zazwyczaj następuje to po kilku godzinach od wysłania wniosku.

Podczas zdalnej weryfikacji tożsamości wykorzystywana jest kamera w smartfonie. Rysy twarzy danej osoby są porównywane ze zdjęciem w dowodzie osobistym. Dzięki wideoweryfikacji przedsiębiorca może otworzyć konto z każdego miejsca na świecie, bez konieczności kontaktu z doradcą, kurierem czy wizyty w oddziale – mówi Wojciech Widenka, Dyrektor Tribe Przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim.

Czytaj także: Narzędzie do nagrywania systemu na Raspberry Pi z zestawem zupełnie nowych funkcji

Konto na selfie to coraz częściej stosowana metoda otwierania rachunków. Tego typu możliwość wprowadziły już m.in. banki Santander oraz mBank.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.