Galaxy A80

Samsung Galaxy A40 i Galaxy A80 już z aktualizacją do Androida 11

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Samsung to niezwykle popularna firma, która słynie przede wszystkim ze smartfonów. Producent ma ich w swoim portfolio bardzo wiele, jednak niniejszy news przypadnie do gustu szczególnie posiadaczom Galaxy A40 i Galaxy A80. Tak się bowiem składa, że wymienione smartfony załapały się już na wyczekiwaną aktualizację do Androida 11. Wiele osób z pewnością się ucieszy.

Samsung Galaxy A40 i Galaxy A80 otrzymują aktualizację do Androida 11

Galaxy A40 Galaxy A80 Android 11

Oficjalna wersja Androida 11 zadebiutowała we wrześniu ubiegłego roku, a więc już ponad pół roku temu. Mimo że minęło sporo czasu, wciąż wiele smartfonów może tylko pomarzyć o stosownej aktualizacji. Na szczęście nie Galaxy A40 ani Galaxy A80, bo te modele właśnie załapały się na wyczekiwane uaktualnienie wraz z One UI 3.1. Jak nietrudno się domyślić, nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość.

Zobacz także: Nokia 3.2 otrzymuje aktualizację do Androida 11

Samsung Galaxy A80 otrzymał aktualizację oznaczoną ciągiem znaków A805FXXU5DUC7, natomiast Galaxy A40 – A405FNXXU3CUC2. Pierwsza jest dostępna w Niemczech, a druga we Francji. Mając na uwadze, że oba te kraje znajdują się w Europie, raczej już długo nie poczekamy, aż oprogramowanie zawita do Polski. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to prócz funkcji z One UI 3.1 i Androida 11 (m.in. dymki czatu czy jednorazowe uprawnienia), na pokładzie znalazły się też marcowe poprawki zabezpieczeń. Wszystkim zainteresowanym aktualizacją nie pozostaje nic innego, jak regularnie sprawdzać jej dostępność w ustawieniach. Kto wie, może akurat się pojawi?

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy