ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola Android 11

Nokia 3.2 otrzymuje aktualizację do Androida 11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nokia to bardzo lubiany producent, o którym w ostatnim czasie jest dość cicho. Firma słynie przede wszystkim ze smartfonów, a skoro o smartfonach mowa, to budżetowy model Nokia 3.2 właśnie załapał się na wyczekiwaną aktualizację do Androida 11. Jak to mówią – lepiej późno niż później.

Nokia 3.2 z aktualizacją do Androida 11

Nokia 3.2 Android 11

Nokia 3.2 to budżetowy smartfon z krwi i kości, który miał swoją premierę w 2019 roku. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 429 wspierany przez 2 lub 3 GB RAM-u i od 16 do 32 GB pamięci wbudowanej. Sprzęt trafił na rynek z Androidem 9 Pie, ale z czasem dostał aktualizację do Androida 10. Teraz przyszła kolej na najnowszego Androida 11.

Zobacz także: Nokia X20 przyłapana w testach – firma pracuje nad budżetowcem 5G

Uaktualnienie jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. W pierwszej kolejności załapią się wybrani obywatele 34 krajów, wśród których niestety zabrakło Polski. Niemniej jednak raczej długo już nie poczekamy. Nowa wersja oprogramowania została oznaczona numerem 3.140 i waży 1,43 GB, czyli całkiem sporo. Poza oczywistymi nowościami z Androida 11 takimi jak m.in. dymki czatu czy jednorazowe uprawnienia, w aktualizacji zawarto też najnowsze, marcowe poprawki zabezpieczeń. Osobom zainteresowanym uaktualnieniem nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na swoją kolej. Warto też od czasu do czasu sprawdzać jego dostępność w ustawieniach, bo może się pojawić już na dniach.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy