24-karatowy HTC One M9 w obiektywie Iphone’a. Olbrzymia wpadka HTC

Kamil Lewicki Newsy 2015-06-07

htc_gold_oops

Czasami nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Tak też się stało w przypadku HTC i chęci pochwalenia się specjalną edycja HTC One M9 wyprodukowaną z okazji mistrzostw UEFA. Dla niewprawnego oka wszystko wygląda w porządku, jednakże przyglądając się bliżej możemy dostrzec pewną niekonsekwencję. Bo w końcu HTC chciało się pochwalić swoim produktem czy jakością zdjęć oferowaną przez Iphone’a?

HTC ostatnio ma pecha. Nieszczególnie dobre wyniki finansowe są wystarczającym powodem do zmartwień, a teraz na dodatek jeszcze to. Z okazji finału Ligii Mistrzów tajwański producent zdecydował się na produkcję kolekcjonerskiej wersji swojego smartfonu. HTC One M9 został bowiem wykonany z 24-karatowego złota, a jego zdjęcia znalazły się na Twitterze.

Niestety zdarzyła się rzecz odwrotna do zamierzonej. Użytkownicy zamiast z zachwytem spoglądać na błyszczącą powłokę telefonu oraz pięknie wykonane logo UEFA szybko zauważyli, że w lewym dolnym rogu widać fotografa. Fotografa trzymającego w dłoniach nie aparat, nie smartfon firmy HTC, ale Iphone’a.

htc one m9.jpg-large

Z dalszej perspektywy nie wygląda to może dla każdego przekonująco. Warto jednak pamiętać, że urządzenia bohatera tego wpisu mają umieszczane obiektywy aparatów na środku, z kolei Apple kamery montuje w rogu. Myślę jednak, że zbliżenie rozwieje wszelkie wątpliwości i każdy będzie w stanie dostrzec jeszcze logo w postaci nadgryzionego jabłka.

Oczywiście wpadka została szybko poprawiona, wpis ze zdjęciami zniknął, a na jego miejsce pojawił się nowy. Jednak Internet nie zapomina i o ile użytkownicy nie ucierpią na tej pomyłce, o tyle może odbić się to na wizerunku firmy i PR-owcy będą musieli trochę popracować.

Wpadki jednak zdarzają się każdemu, a HTC zdecydowało się naprawić swój błąd. Sami jednak przyznacie, że sytuacja ta jest w pełni ironiczna. Chciano się pochwalić złotym HTC One M9, jednak każdy uwagę skupił na odbijającym się w tylnej klapce smartfonie. Jedno jest pewne, dzięki takiej pomyłce 24-karatowy M9 One zobaczyło więcej osób niż by przypuszczano.

źródło: VentureBeat • Solovey

  KURDE
  .
  .
  .
  PSZYPAŁ

  Inaczej tego artykułu skomentować się nie da XD

 • Lookso

  Jakoś na każdej streemowanej konferencji Google używa Mac Booków zamiast swoich Chromebooków no i co teraz?

 • Krzychu

  I do tego błąd na klapce w postaci „FC Barcelona v Juventus”. „Gospodarzem” w tym meczu była drużyna z Turynu, a nie FCB…

  • LCD

   A jak się ustala gospodarza w meczu na neutralnym gruncie jakim był Berlin? Bo myślałem, że w takim wypadku leci to alfabetycznie.

   • Krzychu

    Poprzez losowanie. Tak samo było w finale Pucharu Króla na Camp Nou, gdzie Barca była „gościem”. Gospodarz dostaje większą pulę biletów i możliwość wybrania strojów w jakich wystąpią.

 • Adrian Kijek

  No tak ale taki pracownik reklamujac mercedesa nie umiszcza obok na zdjeciu dajmy na to porsche.

 • stark2991

  No skandal po prostu, gość miał pod ręką iPhona to zrobił nim zdjęcie, żadna sensacja

 • Twixes

  Co w tym dziwnego? Przecież nie każdy pracownik Mercedesa jeździ Mercedesem i nic niezwykłego to nie oznacza. W końcu ktoś może woleć Jeepa, a ktoś inny Porsche. Tak samo jest z telefonami.

 • Już nawet pracownicy HTC nie używa Androida, hah 😀

 • Łukasz Jóźwik

  Co w tym takiego szokującego? To już każdy pracujący w HTC musi mieć HTC?

  • jak sie nie ma o czym pisac to sie pisze pierdoly aby tylko zaistniec i wygrzebac jakis „spisek/afere” itp

  • Z tego co pamiętam to przy premierze iP 3G/3GS/4/4s Jobs powiedział, że każdy pracownik Apple otrzyma za darmo najnowszy model iPhone. 😉 HTC też z pewnością byłoby na to stać, tym bardziej, że nie muszą dać najlepszego modelu, bo mają masę nieco gorszych.

   • Łukasz Jóźwik

    Jakbym pracował w firmie produkującej telefony to nie chciałbym używać go na codzień. Kwestia gustu. Na pewno nie można zmusić pracowników do używania konkretnych produktów

   • stark2991

    Był artykuł że jest nadprodukcja M9 – niech to rozdają 🙂

 • sebastian

  Toć to niedorzeczne, gdyby Steve Jobs to widział to już by skierował pozew na HTC, nie wiem jak taka firma jak HTC mogła się do tego dopuścić
  PS. Znacie jakąś fajną stronę o androidzie ?x