htc_gold_oops

Czasami nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Tak też się stało w przypadku HTC i chęci pochwalenia się specjalną edycja HTC One M9 wyprodukowaną z okazji mistrzostw UEFA. Dla niewprawnego oka wszystko wygląda w porządku, jednakże przyglądając się bliżej możemy dostrzec pewną niekonsekwencję. Bo w końcu HTC chciało się pochwalić swoim produktem czy jakością zdjęć oferowaną przez Iphone’a?

 

HTC ostatnio ma pecha. Nieszczególnie dobre wyniki finansowe są wystarczającym powodem do zmartwień, a teraz na dodatek jeszcze to. Z okazji finału Ligii Mistrzów tajwański producent zdecydował się na produkcję kolekcjonerskiej wersji swojego smartfonu. HTC One M9 został bowiem wykonany z 24-karatowego złota, a jego zdjęcia znalazły się na Twitterze.

 

Niestety zdarzyła się rzecz odwrotna do zamierzonej. Użytkownicy zamiast z zachwytem spoglądać na błyszczącą powłokę telefonu oraz pięknie wykonane logo UEFA szybko zauważyli, że w lewym dolnym rogu widać fotografa. Fotografa trzymającego w dłoniach nie aparat, nie smartfon firmy HTC, ale Iphone’a.

 

htc one m9.jpg-large

 

Z dalszej perspektywy nie wygląda to może dla każdego przekonująco. Warto jednak pamiętać, że urządzenia bohatera tego wpisu mają umieszczane obiektywy aparatów na środku, z kolei Apple kamery montuje w rogu. Myślę jednak, że zbliżenie rozwieje wszelkie wątpliwości i każdy będzie w stanie dostrzec jeszcze logo w postaci nadgryzionego jabłka.

 

Oczywiście wpadka została szybko poprawiona, wpis ze zdjęciami zniknął, a na jego miejsce pojawił się nowy. Jednak Internet nie zapomina i o ile użytkownicy nie ucierpią na tej pomyłce, o tyle może odbić się to na wizerunku firmy i PR-owcy będą musieli trochę popracować.

 

Wpadki jednak zdarzają się każdemu, a HTC zdecydowało się naprawić swój błąd. Sami jednak przyznacie, że sytuacja ta jest w pełni ironiczna. Chciano się pochwalić złotym HTC One M9, jednak każdy uwagę skupił na odbijającym się w tylnej klapce smartfonie. Jedno jest pewne, dzięki takiej pomyłce 24-karatowy M9 One zobaczyło więcej osób niż by przypuszczano.

 

 

źródło: VentureBeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.